Sağlık Bakanlığı hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi alımı hazırlığı başladı: Başvuru şartları nedir 2023

Sağlık Bakanlığı hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi alımı hazırlığı başladı: Başvuru şartları nedir 2023

Sağlık Bakanlığı hastanelere hasta karşılama ve yönlendirme personeli alımı yapacak. Hazırlıklar başladı. İşte son dakika bilgileri.

İşçi Alımı 17 Eylül 2023 10:54 0
Sağlık Bakanlığı hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi alımı hazırlığı başladı: Başvuru şartları nedir 2023

Sağlık Bakanlığı hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi alımı hazırlıkları başladı.

Sağlık bakanlığı 81 ilde hastanelere hasta karşılama ve yönlendirme personeli alımı hazırlıklarını başlattı. Başlayan hazırlıklar kapsamında hangi hastanede kaç personel çalıştığı tespit edilecek ve bu şekilde personel eksikliği tablosu çıkarılacak ve işçi alımı ilanı gelecek.

81 ilde çıkarılacak tablodan sonra Sağlık Bakanlığı YHGM, sürekli işçi alımının başvurusuna dair bilgileri hazırlayarak İŞKUR'a gönderecek. Türkiye İş Kurumu ise ilanı yayınlayıp hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi alımı için başvuruları kabul edecek.

Siz hangi ilde klinik destek elemanı ve hasta karşılama yönlendirme personeli alımı bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

HASTA KARŞILAMA VE YÖNLENDİRME PERSONELİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Hasta karşılama ve yönlendirme personeli alımı başvuru şartlarının şu şekilde olması bekleniyor:

-Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak. 

-Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.

-Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak 

-Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

-7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

-ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ SAĞLIK HİZMETLERİ ALANI - HEMŞİRE YARDIMCILIĞI, EBE YARDIMCILIĞI, SAĞLIK BAKIM TEKNİSYENLİĞİ DALININ  BİRİNDEN MEZUN OLMAK.

İLAN NE ZAMAN GELECEK?

İlan tarihi henüz net olarak açıklanmadı. Ancak beklentilerimize göre ilanın Ekim sonunda ya da en geç Kasım ayında gelmesi bekleniyor. İlan geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7.com mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç