Sağlık Bakanlığı 85 Bin Alımda İlk Atama Gelecek Hafta: Sırada Sağlıkçı ve İşçi Alımı Var!

Sağlık Bakanlığı 85 Bin Alımda İlk Atama Gelecek Hafta: Sırada Sağlıkçı ve İşçi Alımı Var!

Sağlık Bakanlığı personel ve işçi alımında ilk atama gelecek hafta yapılacak. Sırada sağlıkçı ve işçi alımı var.

Sözleşmeli Personel Alımı 16 Eylül 2022 13:55 9
Sağlık Bakanlığı 85 Bin Alımda İlk Atama Gelecek Hafta: Sırada Sağlıkçı ve İşçi Alımı Var!

Fahrettin Koca'dan son dakika açıklaması.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sağlıkta personel alımı açıklaması geldi. Bakan Koca ilk defa ve yeniden atama kurası için talep toplamada 7 bin sayısının aşıldığını, ilk defa bu sayıya ulaşıldığını söyledi.

Bakan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Sağlık Bakanlığına geçiş için hekimlerden rekor talep. Yılın 3. Dönemi İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası için talep bildirim sayısı bugün 7 bini geçti. Bu sayıya ilk kez ulaşılıyor. Önümüzdeki hafta açıktan atama ilanına çıkılacak. Hekimlerimizle tekrar buluşuyoruz. Gözümüz aydın." Kadın erkek diğer vatandaşlarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

85 BİN PERSONEL ALINACAK

10 gün önce düzenlenen kabine toplantısından sonra açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  "Kamu, hekimlerin güvenilir limanı olacak. Şunu çok net söyleyebilirim; kamu hastanelerine dönüşler daha da artacak. Bu sayı sadece 'Ben Beyaz Reform çerçevesinde bu avantajlardan faydalanmak için kamuya dönmek istiyorum' diyen hekimlerin sayısı. Yeni dönemde biz 'Sağlıkta Beyaz Reform' diyerek sağlık çalışanlarına ve hekimlere bir gelecek vadediyoruz. Taban ücret dışında her işlemin bir karşılığının olduğu, mahsuplaşmanın olmadığı dolayısıyla her çalışanın mutlaka ek ödeme aldığı bir dönem başlattık." demişti.

İLK ATAMA GELECEK HAFTA

85 bin personel alımı kapsamında ilk atama hekimler için olacak. Gelecek hafta atamalar yapılacak. Bu alım sonrası Sağlık Bakanlığı işçi ve personel alımına çıkacak. İlan geldiğinde kaçırmamak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Kaynak: Finans7.com | Ankara

Yorumlar (9)

Seç


Ziyaretçi 18 Gün Önce
Sayın bakanım kpss olmadan Hemşire yardımcıları ve fizyoterapi teknikerleri içinde olur inşaallah
Ziyaretçi 18 Gün Önce
İnşallah yaş ve kpss olmaz .ve lütfen olmasında
Ziyaretçi 18 Gün Önce
İnşallah 35 yaşa takmazlar diğer personel için
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Bu kpss puanımız ile âlim olur mu acaba tekniker olarak önlisans yoksa diğer kpss yemi kalır sizce
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Şu torpil olmasa bir yerlerde ekmek yeriz ama malesef türkiyenin durumu ortada..Akp'liysen heleki dayın varsa iyi bir yerlerde ekmek yersin..Kul hakkına girdiklerinden haberleri yok..Kim hak yiyorsa Allah ıslah etsin..vesselam..