Sağlık Bakanlığı 750 klinik destek personeli alımı yapacak: İşte ilan tarihi ve başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı 750 klinik destek personeli alımı yapacak: İşte ilan tarihi ve başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı 81 ilde hastanelere 750 klinik destek elemanı alımı yapacak. İlan tarihi hakkında beklenen açıklama geldi.

İş İlanları 19 Mart 2023 11:56 1
Sağlık Bakanlığı 750 klinik destek personeli alımı yapacak: İşte ilan tarihi ve başvuru şartları 2023

Son dakika: Sağlık Bakanlığı 750 klinik destek elemanı alımı yapacak.

Sağlık Bakanlığı 81 ilde hastanelere 750 klinik destek elemanı alımı yapacak. Uzun bir süredir beklenen ilan için bir son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada ilanın kısa sürede geleceğine yer verildi.

Genç Sağlık Sendikası Danışmanı ve Sözcüsü Aras Ali Altıntaş yaptığı son dakika açıklamasında atama bekleyen personeller için iyi haberi verdi. Altıntaş yaptığı açıklamada ilanın ÖSYM'ye gönderildiğini ve kısa sürede yayınlanacağını söyledi. Söz konusu açıklama şu şekilde:

Bu açıklamaya baktığımızda ilanın kısa sürede geleceği görülüyor Bu hafta yayınlanması beklenen ilanda 750 klinik destek elemanı alımının yapılması bekleniyor. 

Başvuru Şartları

Klinik destek elemanı alımına başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde olacak:

- 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

- Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

- 18 yaşını tamamlamış olmak.

- İlan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak

- ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ SAĞLIK HİZMETLERİ ALANI - HEMŞİRE YARDIMCILIĞI, EBE YARDIMCILIĞI, SAĞLIK BAKIM TEKNİSYENLİĞİ DALININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK

- Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

Hangi İllerde Alım Yapılacak?

Personel alımının 81 şehre yapılması bekleniyor.

Siz hangi kadroya hangi şehirde ilan bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

İlan Tarihi

Personel alımı duyurusunun bu hafta gelmesi ve işçi alımında başvuruların İŞKUR üzerinden önümüzdeki hafta başlaması bekleniyor. Başvuru ekranı açılınca bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 13 Gün Önce
Samsun