Sağlık Bakanlığı 600 hasta karşılama ve yönlendirme personeli alımı geliyor: İşte başvuru şartları 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Sağlık Bakanlığı 600 hasta karşılama ve yönlendirme personeli alımı geliyor: İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı 600 personel alımı için son dakika açıklaması geldi. Hasta karşılama ve yönlendirme personeli alımı için duyuru bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı 600 hasta karşılama ve yönlendirme personeli alımı geliyor: İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı 600 hasta karşılama ve yönlendirme personeli alımı ilanı geliyor.

Sağlık Bakanlığı personel alımı için son dakika gelişmesi yaşandı. KPSS branş bazında sıralamaların açıklanması ile birlikte personel alımına az kaldığı görülüyor. Yapılacak personel alımı ile birlikte bakanlık, hasta karşılama ve yönlendirme personeli kadrosuna en az 600 civarında personel alımı yapması bekleniyor. Peki alım ne zaman gelecek? Başvuru şartları ne olacak?

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Personel alımında en fazla kadrolardan biri de hasta karşılama ve yönlendirme personeli kadrosu olacak. Bu kadroya başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

- 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

- Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

- 18 yaşını tamamlamış olmak.

- İlan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak

- 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

HANGİ İLLERE ALIM OLACAK?

Personel alımı ilanının tüm illere yapılması bekleniyor. Siz hangi şehre alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAŞVURU NE ZAMAN?

Hasta bakım ve karşılama personeli kadrosuna yapılacak personel alımında ilanın kısa sürede gelmesi bekleniyor. KPSS branş sıralaması ile birlikte Sağlık Bakanlığı personel alımının yapılması ve personel alımı ile birlikte hasta karşılama ve yönlendirme personeli kadrosuna alım yapılacak. İlan gelince haberdar olmak için TIKLA İNDİR

KADIN ERKEK İLANI BEKLEYENLER BURADA

Sağlık Bakanlığı hasta karşılama ve yönlendirme personeli alımı ilanını bekleyenler burada >>> TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (166)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 11 Ay Önce
Samsun
Ziyaretçi 11 Ay Önce
Basvuru nerden yapılıyor goremedim
Ziyaretçi 11 Ay Önce
Bursa
Ziyaretçi 11 Ay Önce
Bitlis
Ziyaretçi 11 Ay Önce
Bitlis