Sağlık Bakanlığı 419 temizlik görevlisi alımı başvurusu nasıl yapılır, eski hükümlü TMY nedir, şartları ne?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Sağlık Bakanlığı 419 temizlik görevlisi alımı başvurusu nasıl yapılır, eski hükümlü TMY nedir, şartları ne?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı duyurusu geldi. Peki temizlik görevlisi alımı başvurusu nasıl yapılır? TMY nedir?

İşçi Alımı 4 Ara 2023 1
Sağlık Bakanlığı 419 temizlik görevlisi alımı başvurusu nasıl yapılır, eski hükümlü TMY nedir, şartları ne?

Sağlık Bakanlığı TMY ve Eski Hükümlü temizlik personeli alımı başvurusu nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında TMY kapsamında hastanelere 419 işçi alımı yapılacağına yer verildi. Temizlik görevlisi kadrosunda çalıştırmak üzere yapılacak personel alımında başvuru bilgileri finans7.com'da.

BAŞVURU ŞARTLARI

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan açıklamada personel alımı başvuru şartlarına şu şekilde yer verildi:

İLKÖĞRETİM KURUMLARININ BİRİNDEN (5 YILLIK İLKOKUL MEZUNU, 8 YILLIK İLKÖĞRETİM OKULUNDAN 6., 7. VE 8. SINIFI TERK EDENLER İLE YETİŞKİNLER II. KADEME EĞİTİMİ BAŞARI BELGESİ OLANLAR DA DAHİL) VEYA ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ BİRİNDEN VEYA ÖNLİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN VEYA LİSANS BÖLÜMLERİNİN BİRİNDEN MEZUN OLMAK

18 yaşını tamamlamış olmak.

İlan tarihi itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (04 Aralık 1983 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi (08 Aralık 2023) itibarıyla mezun olmak ve istenilen belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

ESKİ HÜKÜMLÜ VE TMY NEDİR?

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (a) bendinde tanımlandığı şekilde eski hükümlü veya 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (ğ) bendinde tanımlandığı şekilde terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan olmak.

Eski hükümlü; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan; 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Söz konusu personel alımına başvurular İŞKUR esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden aşağıdaki videoda anlatıldığı gibi yapılacak:

Kadın erkek adaylar bu sayfada >>> Bilgi alış verişi için  TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
Başvuru yapmam için sabıka kaydım olması gerekiyormuş ne güzel