Sağlık Bakanlığı 2. personel alımı: İşte hastanelere 3500 güvenlik görevlisi alımı başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı 2. personel alımı: İşte hastanelere 3500 güvenlik görevlisi alımı başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı 2023 yılı işçi alımı ilanı geliyor. KPSS puan şartı aranmadan 3 bin 500 personel alımı ilanı bekleniyor.

İşçi Alımı 25 Ocak 2023 13:26 222
Sağlık Bakanlığı 2. personel alımı: İşte hastanelere 3500 güvenlik görevlisi alımı başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı 3 bin 500 güvenlik görevlisi alımı geliyor.

Sağlık Bakanlığı 2023 yılı sürekli işçi alımı için son dakika gelişmesi yaşandı. Her personel alımından önce yayınlanan KPSS branş bazında sıralamalar bugün ÖSYM tarafından yayınlandı. Branş sıralamalarının yayınlanmasından sonra personel alımının kısa sürede gelmesi bekleniyor. Personel alımı ile birlikte Sağlık Bakanlığı, 81 ilde hastanelere güvenlik görevlisi alımı da yapacak. KPSS puan şartı aranmadan yapılacak işçi alımında başvuruların kısa sürede başlaması bekleniyor. Peki güvenlik görevlisi işçi alımı başvuru şartları nelerdir? Kimler ilana başvuru yapabilecek?

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI ŞARTLARI

Güvenlik alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıyor olması gerekmektedir:

- 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

- Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

- 18 yaşını tamamlamış olmak.

- İlan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak (Sizce yaş şartı kaç olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın)

- 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

 Silahsız güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI HANGİ İLLERE OLACAK?

Sağlık Bakanlığı güvenlik görevlisi alımının 81 şehre olması bekleniyor. Siz hangi şehre alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAŞVURU NE ZAMAN?

Branş sıralamaları sonrası kısa sürede personel alımı ilanının yayınlanması ve personel alımı ile birlikte işçi alımı ilanının da yayınlanması bekleniyor. İlan gelince kaçırmamak için TIKLA İNDİR

KADIN ERKEK GÜVENLİK PERSONELLERİ BURADA

Kadın erkek güvenlik personelleri ile bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (222)

Seç


Ziyaretçi 1 Gün Önce
Yas 45 olsun madem 65 e kadar calışabiliyoruz 45 olsun tüm mercilere yazın
Ziyaretçi 2 Gün Önce
İnşallah torpil olmaz adil bir kura olur kısmet allahtan herkes için hayırlısı olsun inşallah.Şanlıurfa
Ziyaretçi 2 Gün Önce
Muş için tarih beli oldumu
Ziyaretçi 2 Gün Önce
Ülkemizde emeklilik yaşı 65 madem bu yaşa kadar çalışabiliyoruz demekki iş yapma gücümüz var demektir. Dolayısıyla işçi alımı için en az 45 yaş olması gerekir bence
Ziyaretçi 2 Gün Önce
NE ZAMAN AÇILACAK BAŞVURU VE NEREDEN BAŞVURU YAPACAZ İŞKUR MU