Sağlık Bakanlığı 15 bin güvenlik görevlisi alımı bekleniyor: İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı 15 bin güvenlik görevlisi alımı bekleniyor: İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı hastanelere 15 bin civarında güvenlik görevlisi alımı planlıyor. İşte başvuru şartları ve başvuruya dair bilgiler.

İşçi Alımı 7 Kasım 2023 12
Sağlık Bakanlığı 15 bin güvenlik görevlisi alımı bekleniyor: İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı 15 bin güvenlik görevlisi alımı bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı hastanelere 2023 yılında ve 2024 yılında ciddi miktyarda bir personel alımı daha yapacak. Yapılacak personel alımı kısa sürede gelecek.

Geçtiğimiz gün gelen açıklamada Sağlık Bakanlığı'nın 2023 ve 2024 yılında 70 bin civarında personel ve işçi istihdamı planladığı ve ubnun 30 bininin işçi kadrolarına olacağı belirtildi. Bakan Fahrettin Koca ise Eylül ayında yapıtığı açıklamada hastanelere en fazla güvenlik görevlisi alımı yapacaklarını, bu alımlar ile hastanelerdeki şiddet olaylarının öüne geçmeyi planladıklarını söyledi.

Kadın ve erkek adaylar arasından hastanelere yapılacak güvenlik görevlisi alımında başvuru şartları şu şekilde olacak:

-Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.  

-Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak

-Atanacağı görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir). 

-7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak. 

-Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak. 

- 5188 SAYILI ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİNE DAİR KANUN GEREĞİNCE GEÇERLİLİĞİ DEVAM EDEN ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTINA SAHİP OLMAK. (SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTINA SAHİP OLANLAR DA BAŞVURU YAPABİLİR.)

-ENGELLİ VEYA ESKİ HÜKÜMLÜ OLMAMAK.

-Alımlar KPSS'siz kura ile yapılacak ve ikamet şartı olacak.

HANGİ ŞEHİRLERE ALIM YAPILACAK?

Toplamda 15 bine yakın alım bekleniyor. İlanın 2'ye bölünmesi durumunda ilk aşamada 7500 civarı alım olacak. 81şehre alım olacak. Siz hangi ilde kaç alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

İLAN NE ZAMAN?

İlan onayı Cumhurbaşkanlığında. Bu hafta onayın gelmesindne sonra Aralık ayında ilanın gelmesi bekleniyor. İlandan bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (12)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 20 Gün Önce
hatay
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Van/Erciş devlet hastanelerine kpss siz alım istiyoruz
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Sivas 1000
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Van/ercis devlet hastaneleri
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Batman'da en 200 alım istiyoruz
;