Sağlık Bakanlığı 12 Bin Sağlık Teknikeri, Sağlık Teknisyeni ve Sekreter Alımı Yapacak!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Sağlık Bakanlığı 12 Bin Sağlık Teknikeri, Sağlık Teknisyeni ve Sekreter Alımı Yapacak!

Sağlık Bakanlığı, 12 bin sağlık teknisyeni, sağlık teknikeri ve sekreter alımı yapılacağını açıkladı! İşte başvuru şartları ve detaylar...

Sağlık 27 Ocak 2024 20:42 3
Sağlık Bakanlığı 12 Bin Sağlık Teknikeri, Sağlık Teknisyeni ve Sekreter Alımı Yapacak!

İzmir Şehir Hastanesi açılışında açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hemşire ataması bekleyen kişiler için müjdeyi verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan; verdiği müjdede 12 bin personel alımının yapılacağını açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

Önümüzdeki ay kamuya 15 bini hemşire olmak üzere 35 bin sağlık personeli daha alıyoruz.

SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1. Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

2. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yapılacaktır.

3. 657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

4. Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

5. Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

6. Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonlarını, ilgili alanda yüksek lisansı/doktorası bulunduğundan tercih etme hakkı olan adayların tercih ekranında ilgili seçeneği işaretlemeleri gerekmektedir. İlgili seçeneği işaretleyen adayların ilgili sözleşmeli pozisyonları tercih etmelerine izin verilecektir. Adayların verdikleri beyanlarının sorumluluğu kendilerine aittir. Bu alanda yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunan adayların, yerleştirilseler dahi Sağlık Bakanlığınca atamaları yapılmayacaktır.

SAĞLIK TEKNİSYENİ (İLK VE ACİL YARDIM) ALIM ŞARTLARI

Bu unvana başvuracak adaylar, Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmeliğin ek-1'de belirtilen aşağıdaki görevleri yapacaklardır.

a) İntravenöz ve intraossöz girişim yapar.

b) Temel hava yolu uygulamaları, endotrakeal entübasyon ve oksijen uygulaması yapar.

c) Uygun taşıma tekniklerini uygular.

ç) Temel yaşam desteği protokollerini uygular. Bu uygulama sırasında yarı otomatik ve tam otomatik eksternal defibrilatörleri kullanır.

d) Travma stabilizasyonu ile kırık, çıkık ve burkulmalarda stabilizasyonu sağlar.

e) Hastanın nakle hazır hale gelmesini sağlar.

f) Yara kapatma ve basit kanama kontrolü yapar.

g) Acil doğum durumunda doğum eylemine yardımcı olur.

ğ) Monitörizasyon ve defibrilasyona yardımcı olur.

h) Görevinin tüm aşamalarında haberleşme ağını doğru ve hızlı bir biçimde kullanır.

ı) Ambulansı teknik, tıbbi araç-gereç ve malzeme yönünden kullanıma hazır halde bulundurur, gerektiğinde ambulansta sürücülük görevi yapar.

Personel Alımı Başvurusu Ne Zaman?

Başvuruların ne zaman başlayacağıyla ilgili henüz net bir tarih açıklanmamış olup; bu alımların gelecek ay için yapılacağı açıklandı! Personel alımı başvuruları başladığında anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan Finans7 mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 4 Ay Önce
Diyaliz teknikeri alim sayilari artar insallah
Ziyaretçi 4 Ay Önce
İnşallah kpss olmadan Bi alim gerçekleşir artık da başvuru yapma hakkımız doğar yas gidio artık valla Rabbım yardımcımiz olsun
Ziyaretçi 4 Ay Önce
Engelli alimi yokmu oglum lise mezunu bilisim bitirdi raporu var diye normal basvuru yapamiyo moreli cok bozuk