Sağlık Bakanlığı 11317 Sürekli işçi Alımı Kura Çekimi Ne Zaman, Başvuru Sonuçları Tarihi Belli Oldu 2022

Sağlık Bakanlığı 11317 Sürekli işçi Alımı Kura Çekimi Ne Zaman, Başvuru Sonuçları Tarihi Belli Oldu 2022

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı 11 bin 317 sürekli işçi alımı kura çekimi tarihi açıklandı. İlanın başvuru sonuçları hakkında bilgiler yazımızda.

Sınav 28 Kasım 2022 10:50 0
Sağlık Bakanlığı 11317 Sürekli işçi Alımı Kura Çekimi Ne Zaman, Başvuru Sonuçları Tarihi Belli Oldu 2022

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı kura çekimi ne zaman? Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı 2022 yılı sürekli işçi alımı ilanı yayınlandı ve İŞKUR üzerinden başvurular alınmaya başladı. Başvuruların alınmaya başlamasının ardından adaylar , yoğun giriş olması nedeniyle İŞKUR sayfasına ço kzor giriş yapabiliyor. Giriş yapaarak başvuru yapmayı başarabilenler ise sonuçloarın ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda söz konusu alım hakkında detaylara yer verdik.

KURA DUYURUSU

Mülakatsız yapılacak alımda kura duyurusu şu şekilde:

İlan edilen kadrolara başvuran adaylar, İŞKUR tarafından Bakanlığımıza bildirilecektir. İşe alınacak sürekli işçiler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin geçici 10 uncu maddesi hükmüne göre öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın Bakanlığımızca doğrudan noter kurası ile belirlenecektir.

Kura tarihi ve saati, kura yeri, kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

Bakanlığımızca ilan edilen kadrolara asıl aday olarak atanmaya hak kazananların atamaya esas belgeleri kontrol edilecektir. Atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

Noter kurası sonucu asıl olarak yerleştirme işlemi yapılanlardan, istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar/başvuru yapmayanlar; süresi içerisinde başvuru yapıp da başvuru şartlarını taşımayanlar; ataması yapılıp uygun görülen süre içerisinde göreve başlamayanlar/feragat edenler (doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanlar hariç); atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanlar; göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanlar; İşletme Toplu İş Sözleşmesinin 15 inci maddesi gereğince bir aylık deneme süresi içerisinde sözleşmesi feshedilenler ile deneme süresinde sözleşmesini feshedenlerin yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen “işe göndermede öncelikli olanlar” ibaresindeki hüküm mezkûr yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmeyecektir.

Aynı meslek için farklı öğrenim düzeyinden/bölümden (ortaöğretim/ön lisans/lisans) mezun olmak aday lehine kurada bir öncelik teşkil etmeyecektir.

Halihazırda, Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında sürekli işçi kadrosunda görev yapanların, ilan edilen kadrolara müracaat yapmamaları gerekmektedir. İş bu ilan metninin 2 nci maddesinde belirtilmesine rağmen çalıştığını belirtmeyerek başvuru yapan adaylar, İŞKUR tarafından Bakanlığımıza isimleri bildirilse dahi kuraya alınmayacaklardır.

SAĞLIK BAKANLIĞI DUYURDU: İŞTE KURA TARİHİ

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda personel alımı sonuçlarının , kura çekiminin 28 Aralık 2022 tarihinde yapılacağı açıklandı.  Kadın erkek ilana başvuracaklar adaylar bu sayfada >>> bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Kura Yeri    :    ANKARA
Kura Tarihi    :    28.12.2022
Kura Saat Dilimi    :    Gün Boyunca (09:00 - 18:00)

LİSTELER ERKEN AÇIKLANACAK

Başvuruların bitmesinden sonra İŞKUR, başvuru yapanların listesini yayınlayacak. Listeler yayınlanınca haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç