Sağlık Bakanı Koca'dan yeni personel alımı açıklaması: En çok atama yapılacak kadroyu duyurdu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Sağlık Bakanı Koca'dan yeni personel alımı açıklaması: En çok atama yapılacak kadroyu duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan personel alımı hakkında son dakika açıklaması geldi. Bakan, yeni personel alımında en fazla atama yapılacak kadroya değindi.

Sağlık Bakanı Koca'dan yeni personel alımı açıklaması: En çok atama yapılacak kadroyu duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan hastanelere yeni personel alımı açıklaması: Bir kadroya rekor atama gelecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Koca açıklamasında yeni dönem personel alımında en fazla atama yapılacak kadro hakkında bilgi verdi ve 81 ilde alımların yapılacağını söyledi.

Sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Bakan Koca, Düzce'de yerel seçim kapsamında vatandaşları ve esnafları ziyaret ettiğini söyledi. Burada esnaflarla ve vatandaşlarla bir arayan gelen Bakan Koca, gelen sorulara ve taleplere de karşılık verdi.

"Düzce’de Aile Diş Hekimliği uygulaması merak edilen konular arasındaydı" başlığı ile videoyu sosyal medya hesabı üzerinden yayınlayan Bakan Fahrettin Koca, şu ifadeleri kullandı:

"Yeni atamada ağız diş sayısı yeterli değildir. Aile Diş Hekimliği projesi devam ediyor. Özellikle büyükşehirlerimizde bu yıl pilot bölge olarak uygulanan 3 yer vardı. Yıl sonuna kadar 10 ile çıkarmayı planlıyoruz. Pilot bölge uygulaması ile birlikte 81 ilimizde önümüzdeki 3 yıl içinde tamamlamak istiyoruz. Her aile diş hekiminin yanında bir de tekniker arkadaşımız olacak"

GEÇEN SENE 32 BİN TIBBİ SEKRETER ALINMIŞTI

Geçen sene hastanelere, her poliklinikte bir doktorun yanına sekreter uygulaması kapsamında 32 bin tıbbi sekreter ataması olmuştu.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERİ ATAMASI

Bakan Koca yaptığı açıklamada bu sene sonunda 10 ilde, 3 sene içinde ülke genelinde aile diş hekimliği uygulamasının yürürlüğe gireceğini söyledi. Bu uygulama kapsamında diş hekimlerinin yanında ağız ve diş sağlığı teknikerleri istihdam edilecek.

Sizce en fazla hangi kadrolara personel alımı yapılmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

YENİ İLAN GELECEK

Bakan Koca, yeni personel alımı da yapılacağını söyledi ve yeni atamada ağız ve diş sağlığı teknikeri atamasının olacağını belirtti. Personel alımının kısa sürede yapılması beklenmiyor. Zira 27 bin sağlıkçı ataması daha yeni yapıldı. Yeni alımın seçim sonrasında gündeme gelmesi bekleniyor.Atamadan haberdar lmak için Finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Gelişmelerden haberdar olmak için Finans7'yi takipte kalın.

Yorumlar (10)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Anestezi teknikeri az alınıyor bu bölümden istiyorum
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Hasta kabul ve tıbbi sekreterlik
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Parametik alımı istiyoruz puan yüksek fazla âlim yok bu mesleği olan neyapsin bakanimi bu mesleğin onunude açsın lutfen
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Sağlık kurumları işletmeciliği bölümünden de atama olması lazım
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Lise tıbbi sekreter alınmalı.en büyük haksızlık bize yapıldı.yıllardır taşeron sistemi ile önümüz kapatıldı.şimdi ise aöf önlisans pandemi mezunları online diploma ile yığınla alındı bizim hakkımıza girildi.