Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir istifa etti: Halil Eldemir kimdir, neden istifa etti?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir istifa etti: Halil Eldemir kimdir, neden istifa etti?

Son dakika: Sağlık Bakan yardımcısı Halil Eldemir görevinden istifa etti. Peki Halil Eldemir kimdir, neden istifa etti? İşte haberin detayları.

Haberler 16 Mart 2023 17:20 0
Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir istifa etti: Halil Eldemir kimdir, neden istifa etti?

Son dakika: Sağlık Bakan yardımcısı Halil Eldemir istifa etti.

25 ve 26'inci dönem AK Parti Bilecik Milletvekilliği yapan Sağlık Balkan Yardımcısı Halil Eldemir görevinden istifa etti. Eldemir'in görevinden 14 Mayıs 2023’te gerçekleştirilecek seçim öncesi AK Parti'den milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmak için istifa ettiği öğrenildi.

Eldemir'in önümüzdeki günlerde AK Parti Bilecik milletvekili aday adaylığı başvurusu yapacağı öğrenildi.

Halil Eldemir Kimdir?

1973 yılında Ankara’da doğdu. 1984 yılında ilkokulu, 1990 yılında Bursa İmam Hatip Lisesini tamamladı.Aynı yıl başladığı, Selçuk Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesinden 1994 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Vatani görevini, kısa dönem erbaş olarak, Diyarbakır 8.Anajet Üs Komutanlığında tamamlayarak 30.11.1995 tarihinde terhis oldu.

1996-2015 yılları arasında, iş hayatına ve mesleki çalışmalarına özel sektörde ortağı olduğu şirketlerde devam etti. 1998-2002 yılları arasında İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulunda iki dönem yöneticilik görevlerine seçildi. TBMM 25.Dönem ve 26.Dönem Milletvekilliği seçimlerinde, Ak Parti Bilecik Milletvekili olarak seçildi. Milletvekilliği görevi süresince TBMM Ak Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve KİT Komisyonu Başkanlık Divanı Üyesi olarak görev yapmıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bakan Müşaviri görevini ifa ederken, Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2.Ağustos.2018 tarih, 2018/60 sayılı Cumhurbaşkanı kararıyla Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanmıştır. Evli ve dört çocuk babasıdır. 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç