Saadet Partisi'nin İstanbul Adayı Belli Oldu!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Saadet Partisi'nin İstanbul Adayı Belli Oldu!

Yerel seçimlere az bir zaman kala partiler adaylarını açıklamaya devam ediyor! Saadet Partisi'nin de İstanbul adayı belli oldu! İşte haberin detayları...

Seçim 2023 25 Ocak 2024 0
Saadet Partisi'nin İstanbul Adayı Belli Oldu!

AK Parti ve CHP'nin ardından Saadet Partisi de İstanbul adayını belirledi. Kulislere düşen bilgilere göre, İstanbul Milletvekili ve aynı zamanda parti sözcüsü Birol Aydın SP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Saadet Partisi, Aydın'ın adaylığını pazar günü duyuracak.
Saadet Partisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Birol Aydın'da karar kıldı.

SAADET PARTİSİ İSTANBUL ADAYINI BELİRLEDİ
31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi siyasi partiler aday belirleme çalışmalarını hızlandırdı. AK Parti'nin Murat Kurum'u, CHP'nin de Ekrem İmamoğlu'nu duyurmasının ardından Saadet Partisi de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını belirledi.

Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Birol Aydın  Oldu

BİROL AYDIN, KURUM VE İMAMOĞLU'NA RAKİP OLDU
Kulislere düşen bilgilere göre, parti sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın, Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

PAZAR GÜNÜ RESMİ AÇIKLAMA YAPILACAK
Saadet Partisi'nin, İstanbul adayını 28 Ocak Pazar günü saat 12.00'de Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılacak aday tanıtım toplantısında duyuracağı belirtildi.

Birol Aydın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu - Siyaset

BİROL AYDIN KİMDİR?
1969'da Gümüşhane Şiran'da doğan Birol Aydın, lisans eğitimini 1992-1997 yılları arasında Tunus Zeytune Üniversitesi Yüksek İslam Uygarlığı Fakültesi'nde tamamladı. Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği'nin çeşitli kademelerinde görev aldı.

2007-2014 yılları arasında (IYFO) Uluslararası Gençlik Forumu'nda Genel Merkez Yöneticisi olarak görev aldı. 2007'den itibaren (ESAM) Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi'nde, Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Saadet Partisi'nin İstanbul adayı Birol Aydın oldu - Herkes Duysun

Siyaset hayatında Fazilet Partisi Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı ve Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı gibi görevlerde bulunan Aydın, 2006 yılından bu yana Saadet Partisi GİK Üyesidir.

2010-2019 yılları arasında sırasıyla Teşkilat, Tanıtma, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Aydın, bugün Parti Sözcüsü olarak görevine devam etmektedir.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç