RTÜK: Siyasetçi yakınlarının sınavsız memur alımı yapıldığı iddiaları doğru değil
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

RTÜK: Siyasetçi yakınlarının sınavsız memur alımı yapıldığı iddiaları doğru değil

RTÜK'ten sınavsız memur alımı iddialarına yanıt geldi. RTÜK Başkanı, sınavsız memur alımlarının asılsız olduğunu söyledi.

KPSS 27 Mart 2024 0
RTÜK: Siyasetçi yakınlarının sınavsız memur alımı yapıldığı iddiaları doğru değil

RTÜK'ten sınavsız memur alımı açıklaması.

Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bazı siyasi isimlerin yakınlarının sınavsız şekilde memur yapıldığına dair sosyal medyadaki iddiaların yalan olduğuna yer verildi

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in imzası ile yayınlanan son dakika açıklamasında memur alımlarının kanunda belirtilen koşullara göre yapıldığına yer verildi ve şu ifadelere yer verildi:

"31 Mart 2024 yerel seçimlerine çok az bir zaman kala, gerek bazı adayların gerekse birtakım medya kuruluşlarının mesnetsiz, asılsız iddiaları sanki gerçekmiş gibi yayınlayarak kurumumuz ve çalışanları üzerinden algı oluşturma çabası kabul edilemez. RTÜK'te yapılan tüm atamaların ve Üst Kurulumuza diğer kamu kurumlarından geçişlerin tamamı 30 yıldır ilgili Kanun tarafından belirlenen yöntemlerle usulüne uygun olarak yapılmaktadır. Yapılan atamalar, yürütülen hizmetlerin gereği olarak yerine getirilmektedir. Hiçbir siyasi ismin veya bürokratın yakını için haksız, sınavsız ve usulsüz işlem yapılmamıştır. Seçim döneminde söyleyecek sözü olmayan, anlatacak bir tane icraatı bulunmayan kişilerin kurumumuz üzerinden yalan ve yanlış algı oluşturma çabalarına müsaade etmeyeceğiz"

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç