Rıza Çalımbay'dan Maç Sonu Önemli Açıklamalar!

Rıza Çalımbay'dan Maç Sonu Önemli Açıklamalar!

Beşiktaş, evinde Başakşehir'i 1-0 mağlup etti. Rıza Çalımbay galibiyet sonrası önemli açıklamalarda bulundu! İşte o açıklamalar...

Spor 12 Kasım 2023 0
Rıza Çalımbay'dan Maç Sonu Önemli Açıklamalar!

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, henüz sadece bir galibiyet aldıklarını ve oyunlarını geliştirmeleri gerektiğini söyleyerek, "Puan farkı kapanır fakat oyunumuzu geliştirmeliyiz" dedi.

Trendyol Süper Lig’in 12. haftasında Beşiktaş sahasında karşılaştığı Başakşehir’i 1-0 mağlup etti.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Takımımızın gidişatı iyi değildi ve bugün kazanmamız gerekiyordu. Benim için de takım için de önemli bir galibiyet aldık. Takım üzerindeki karamsarlığı atlatmak için gerekli bir galibiyetti. Büyütecek bir şey yok, sadece 1 maç kazandık. Taraftarımızın da desteği ile aldığımız bu galibiyetten dolayı mutluyuz. İnşallah devamını getireceğiz. Dün tesise gittiğimde de stadyuma ilk çıktığımda da çok mutlu oldum. Futbol hayatımı geçirdiğimiz bu camiaya galibiyet kazandırmak da ayrı bir keyifti. Ama dediğim gibi henüz sadece 1 galibiyet aldık. Kazanmamız gereken daha çok maç var" dedi.

Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş sözleri - Duhuliye

Kazak futbolcu Bahtiyar Zaynutdinov’un maç içinde yaşadığı sakatlık üzerine de konuşan Çalımbay, "Bahtiyar’ın pozisyonunda ’Hakem faul yok’ dedi. Bahtiyar’ın gözünün altı kanadı ve gözüne de geldi. Sanırım burnuna da bir darbe aldı ve burnu kırıldı. Büyük bir ihtimalle ameliyat edilecek. Sıkıntılı anlar yaşandı" diye konuştu.

"ARKADAŞLIK, DOSTLUK HER ZAMAN KALICIDIR"

Taraftarların ve kulüp çalışanların sevgi gösterisi sonrası duygulandığını açıklayan Çalımbay, "Maç öncesi bana çiçek veren arkadaşlardan bir tanesi Çarşı grubunun liderlerinden biriydi. O dönemde kendileri ile çok duygusal zamanlar yaşamıştık. İlk gördüğümde şaşırdım, heyecanlandım doğal olarak. Arkadaşlık, dostluk her zaman kalıcıdır. Bana güzel duygular hissettirdiler" diye konuştu.

Beşiktaş Rıza Çalımbay yönetiminde ilk çalışmasını yaptı - Son Dakika  Haberleri

"ABOUBAKAR VE CENK, MİLLİ TAKIM ARASINDAN SONRA DÖNECEKLERDİR"
Oyuncularının kaliteli fakat performanslarının düşük olduğunu dile getiren Rıza Çalımbay, "Alınan oyuncuların kariyerleri ve potansiyelleri oldukça iyi ama hazır değiller. Saha içerisinde de gördüğümde yetersiz kaldıklarının farkındayım ama bunun üstesinden geleceğiz. Maç eksikliklerini gidererek daha iyi duruma getireceğiz. Altyapıdan da takıma takviyelerimiz olacak. Ayrıca Aboubakar ve Cenk’in sakatlıkları büyük değil. Eminim Milli takım arasından sonra takıma katılacaklardır diye düşünüyorum" açıklamalarında bulundu.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;