Rezan Epözdemir'den alkışlık hareket

Rezan Epözdemir'den alkışlık hareket

Rezan Epözdemir'den alkışlık hareket geldi. Oğuzhan Uğur'un çağrısına karşılık veren Epözdemir, gündem oldu.

Haberler 13 Kasım 2023 0
Rezan Epözdemir'den alkışlık hareket

Rezan Epözdemir'den alkışlık hareket.

Ünlü Avukat ve Öğretim Görevlisi Rezan Epözdemir bir son dakika açıklamasında bulundu. Oğuzhan Uğur'un depremze ailelere hukuk desteği ile ilgili yaptığı çağrısını karşılıksız bırakmayan Epözdemir, hali hazırda birçok depremzede aileye destek olduklarını ve çağrısı yapılan Ezgi Apartmanı sakinlerine de bu desteği karşılıksız vereceklerini söyledi.

Sosyal medya hesabı üzerinden konu ile ilgili bir açıklama yapan Oğuzhan Uğur şu ifadeleri kullanmıştı:

"Rezan Bey’e açık çağrımdır.
Sayın @rezan_epozdemir , sizin de bildiğiniz üzere Ezgi Apartmanı deprem sonrasında, gerek izinsiz yapılan tadilatları, gerek delik deşik edilen perde betonları, gerekse buna göz yuman yetkilileriyle kasıtlı birçok mağduriyetin ve ihmalin başlığı olmuş durumda. Deprem döneminde hiçbir bedel talep etmeden onlarca deprem mağdurunun yanında olduğunuzu da biliyoruz. Devletin bilirkişi tayin ettiği kurumlarca suçlu görülen, kasten adam öldürmekle suçlanan firari kişilerin bulunması ve hak ettikleri cezayı almaları için, ben ve hayatını kaybedenlerin aileleri bu davada yanımızda olmanızı diliyoruz. Sizden ricam, diğer tüm mağduriyetlere emsal olması adına Ezgi Apartmanı’nda hayatını kaybeden 36 canın ailelerinin yürüttüğü bu haklı davalarına müdahil olmanızdır. Duruma sessiz kalmayacağınıza eminim. Saygılarımla"

Bu çağrıya Epözdemir şu şekilde cevap verdi:

"Sevgili @OguzhanUgur , öncelikle bu konudaki hassasiyetiniz ve çabalarınız için sizi kutluyorum. Bu süreçte depremzedelerin hayatına nasıl dokunduğunuzu büyük bir umutla takip ettik. Biz de depremle ilgili katıldığımız yardım yayınlarında hukuki sürecin de sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve hukuki sorumluluğu olan tüm faillerin emsal mahiyette cezalandırılmaları için bu davalara sosyal sorumluluk projesi olarak bakacağımızı ifade etmiştik. Bu kapsamda, halihazırda aile üyelerini kaybetmiş birçok depremzede ailenin dosyasına avukat sıfatıyla bakıyoruz.

ve bu soruşturmalarda mağdur aile vekilliği yapıyoruz. Ezgi apartmanı dosyası da bu davalardan bir tanesi olacaktır. Bu vesile ile bu dosyada da an itibariyle hiçbir talebimiz olmadan talep eden bütün mağdur ailelerin avukatlığını yapacağız ve onların adalet mücadelesine nefes olmaya çalışacağız. Maddi gerçeğin ortaya çıkması, kamu vicdanının rahatlaması ve adaletin tecellisi için birlikte mücadele verececeğimizden hiç endişeniz olmasın, sorumlular hak ettikleri cezaları alacaklar. Üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü egemen olacak"

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;