Resmi Gazete'de yayınlandı: İŞKUR 25 bin 377 işçi alımı yapacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Resmi Gazete'de yayınlandı: İŞKUR 25 bin 377 işçi alımı yapacak

Son dakika haberi: Resmi Gazete'de yayınlanan karar ile 81 şehre 25 bin 377 işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlan bilgileri yazımızda.

Resmi Gazete'de yayınlandı: İŞKUR 25 bin 377 işçi alımı yapacak

Resmi Gazete'de yayınlandı: İŞKUR'dan 25 bin 377 işçi alımı için izin çıktı.

12 Kasım 2023 tarihli Resmi Gazete'de önemli bir karar yayınlandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın incelediği yatrım teşvik belgelerinden binlercesine onay çıktı. Onay çıkması ve Cumhurbaşkanı Kararı sonrası bu onaylar Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Bugün yayınlanarak yürülüğe giren düzenlemeye baktığımızda İŞKUR üzerinden özel sektör bünyesine 25 bin 377 personel alımına izin verildiği görüldü.

İŞÇİ ALIMLARI NASIL OLACAK?

Yatırım teşvik belgelerine izin geldi. Gelen izin ile aşağıdaki linkte yer alan listede bulunan şirketlere birçok destek verilecek. Verilecek destekler stopaj desteği, gelir vergisi stopaj desteği, KDV istinsnası, sigorta prim desteği, vergi indirimi ya da vergi istisnası gibi desteklerden oluşuyor.

25 BİN 377 İŞÇİ ALIMI OLACAK

Destekler personel alımı yapılması kaydıyla verilecek. Özel işletmeler, belirttikleri işçi alımlarını yapmadığı taktirde bu desteklerde faydalanamayacak. Bu nedenle İŞKUR üzerinden işçi alımı ilanları gelecek ve 25 bin 377 işçi personel alımı yapılacak. Hangi firmaya kaç personel alımı yapılacağına dair detaylar Resmi Gazete'de yayınlandı.

İŞÇİ ALIMLARI GELİYOR

Onayın çıkmasından sonra kısa sürede İŞKUR üzerinden işçi alımı yapılması bekleniyor. İşçi alımı ilanları geldiğinde paylaşacağız. İlanlardan haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 4 Ay Önce
devlet dairelerine temizlik görevlisi alımı varmı İstanbul Pendik
Ziyaretçi 7 Ay Önce
alımlar ne zaman başlayacak Van'da alım olacakmi güvenlik sertuvukam var