Resmi Gazete'de Yayımlandı: Elektrik Tarifelerine Büyük Zam!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Resmi Gazete'de Yayımlandı: Elektrik Tarifelerine Büyük Zam!

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre elektrik faturası tarifelerine büyük zam geldi! İşte haberin detayları...

Resmi Gazete Haberleri 30 Eylül 2023 16:31 0
Resmi Gazete'de Yayımlandı: Elektrik Tarifelerine Büyük Zam!

Ekim ayı zamlı elektrik tarifesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun belirlediği elektrik tarifesine göre mesken aboneleri için sabit kalırken, ticarethane ve sanayi aboneleri için yaklaşık yüzde 20 arttı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) faaliyet bazlı, nihai ve yeşil tarife tabloları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. 1 Ekim'den itibaren geçerli olan elektrik tarifesi mesken aboneleri için sabit kalırken, ticarethane ve sanayi aboneleri için yaklaşık yüzde 20 arttı.

MESKEN ABONELERİ İÇİN SABİT KALDI
İlk kademede bulunan mesken abonelerinin tarifesinde kilovatsaat başı fiyat 134,1070 kuruş, yüksek kademede yer alanların tarifesinde ise kilovatsaat başı fiyat 199,1154 kuruş olan rakamlarda değişikliğe gidilmedi.

İlk kademede yer alan ticarethane abonelerinin tarifesinde elektriğin kilovatsaat fiyatı 279,0395 kuruş, yüksek kademedeki kilovatsaat fiyat da 370,6589 kuruş oldu. Alçak gerilim sanayi abonelerinin elektrik tarifesinde kilovatsaat fiyatının 370,1826 kuruş olması kararlaştırıldı.

Öte yandan, yeşil tarifede kilovatsaat fiyatı 312,4942 kuruş olarak belirlendi.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç