Remzi Özdemir Açıkladı: Dolar 40 TL Olacak!

Remzi Özdemir Açıkladı: Dolar 40 TL Olacak!

Dolarla ilgili yaptığı yorumlarla herkesin takip ettiği isim olan Remzi Özdemir, doların 40 TL olacağını açıkladı! İşte haberin detayları...

Döviz 17 Kasım 2023 0
Remzi Özdemir Açıkladı: Dolar 40 TL Olacak!

Dolar kurunda yaşanan dalgalanma ekonomide kırılganlığı arttırırken kur rekordan rekora koşmaya devam ediyor.

Merkez Bankası parasal sıkılaşma politikası ile kuru baskılamaya çalışırken dolar kuru hakkında yeni bir son dakika açıklaması da ünlü ekonomist Remzi Özdemir tarafından yapıldı. Daha önce gerçekleştirdiği başarılı ve nokta atışı dolar kuru tahminleri ile adını dolar kahinine çıkaran Özdemir dolar hakkında yeni öngörülerini açıkladı.

Dolar/TL bugün ne kadar? (17 Kasım 2023 dolar - Euro fiyatları) - Ekonomim

Başarılı ekonomist Remzi Özdemir özel bir televizyon kanalının canlı yayınında yapmış olduğu açıklamasında "Dolarda kontrollü bir yükseliş var ancak bu yükseliş enflasyonun altında. Bu doların gerçek değeri değil. Merkez Bankası kaynaklarından aldığım bilgilere göre yıl sonuna kadar 30 lira ve birkaç kuruş altında kapatma olasılığı çok yüksek" diyerek 2023 yıl sonu dolar kuru tahmini olarak 30 TL rakamını verdi.

Dolar kuru tahmini için Özdemir "Dolarda kontrollü bir yükseliş var ancak bu yükseliş enflasyonun altında. Bu doların gerçek değeri değil. ABD’deki ve ülkemizdeki enflasyonu karşılaştığımızda 1 doların 40 TL olması gerekiyor. Ancak bu teknik olarak mümkün değil. Buna ne Merkez Bankası ne de iktidar izin verir. Ellerinde son derece tedbir uygulamaları var. Bu nedenle kimse o aşamayı şu an beklemesin" diyerek Merkez Bankası kaynaklarından edindiği bilgileri aktardı.

Dolar fiyatlarında son durum

Merkez Bankası'nın dolara müdahalesinin sürdüğünü iddia eden Remzi Özdemir coğrafyamızda yaşanan gelişmelerin de dolar kuru üzerinde baskı yarattığını ifade ederek 40 TL rakamının sürpriz olmayacağını söyledi.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;