Rekor Getiri Sağladı: Yatırım Fonları, Borsa ve Eurobond İçin Son Dakika Açıklaması

Rekor Getiri Sağladı: Yatırım Fonları, Borsa ve Eurobond İçin Son Dakika Açıklaması

Son dakika haberi: Yatırım fonları , Eurobond ve borsa hakkında son dakika açıklaması geldi ve kritik bilgilere yer verildi.

Borsa 23 Kasım 2022 21:52 0
Rekor Getiri Sağladı: Yatırım Fonları, Borsa ve Eurobond İçin Son Dakika Açıklaması

Bir senede yüzde 200 kar: Yatırım fonları çok kazandırdı.

Ünlü Ekonomist Hatice Kolçak bir son dakika açıklamasında bulundu ve parasını değerlendirmek isteyen vatandaşlar için yatırım fonlarına değindi. Kolçak açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Fon yatırımlaır ile ilgili çok soru var. Özellikle borsa coşmuşken küçük yatırımcı için çok tehlikeli demiştik. Fonlar daha mantıklı. Özellikle borsadan hiç anlamayanlar için fon yatırımlarını anlatacağım size. Bizim sene başında yaptığımız bir sepet vardı. Biz sene başında yaptık. Baya değerlendiren de olmuş. Twitter'dan bir izleyicim 'Baya iyi kazandım satsam mı tutsam mı?' diye sormuş. Tabi bunlar yatırım tavsiyesi değil. Ben kendi yaptıklarımı anlatıyorum. Zaten yapmadığımı anlatamam."

BAZI FONLARI ALAMIYORUM NEDEN?

"Serbest fonları bankalarla görüşmeniz gerekmektedir. Nitelikli yatırımcı olmanız gerekmektedir. 1 milyon TL üzeri varlığınızın olması lazım. Genelde serbest fonlar genelde 2 kişi, 3 kişi, sayılı insanların kurdukları fonlar. Bunun için kendi bankanızla görüşmeniz gerekmektedir."

FON NEDİR?

"Bir sürü fon var. Bunun şöyle bir güzelliği var. Bunu profesyonel aracı kurumlar var. O ekipler var. Onlar sizin paranızı yönetiyorlar. Siz sadece satın alıyorsunuz beğendiğiniz fonları. Diyelim ki borsa düştü. Düşse de tepeden yanlış bir şeyi almamış olacaksınız. Onlar hemen çeviriyorlar farklı bir şey alıyorlar çeviriyorlar , daha iyi yönetiyorlar. 

Eksi tarafı da şu: Satıyorum dediğiniz anda o anda satış verdiniz. Ama o anki seviyeden değil de akşama doğru yurt içinden satış verdiniz öğleden ikide. Emir 2 'de gitse bile kapanışta ancak satılıyor. Ve kapanışta da ne olacağını bilmiyorsunuz. Alayım satayım diyeceğiniz bir yer değil. 

YÜZDE 200 ARTTI

Biz sene başında almıştık. Yüzde 200 olan var. Yüzde 130 olan , yüzde 150 olan var. Eurobond'lar var. Ama bu şu demek değil bugn yükseliyor yarın da yükselir. Hiçbir şeyin yüzde 100 garantisi yok. Küçük yatırımcının yaptığı en büyük hata bu. Bir şey çıkarken alıyorlar. Halbuki düşerken almanız gerekiyor. Herkes çıktığında girmeniz gerekmektedir. Altın 1040 seviyelerinde ve bana göre hala alım seviyesinde."

Yatırım fonları hakkında detaylı bilgi ve analiz aşağıdaki videoda >>>

Finans7.com | Ankara

Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir. Finans7 borsa hisse yatırım tavsiyeleri hakkında yatırım tavsiyesi vermez.

Yorumlar (0)

Seç