Rekabet Kurumu Amazon, Trendyol ve Hepsiburada Hakkında Soruşturma Başlattı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Rekabet Kurumu Amazon, Trendyol ve Hepsiburada Hakkında Soruşturma Başlattı!

Rekabet Kurumu, Amazon Türkiye, Trendyol ve Hepsiburada hakkında soruşturma açıldığını duyurdu. İşte haberin detayları...

Haberler 15 Kasım 2023 19:49 0
Rekabet Kurumu Amazon, Trendyol ve Hepsiburada Hakkında Soruşturma Başlattı!

Kurumdan yapılan açıklamada, "Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 19.10.2023 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; otomatik fiyatlandırma mekanizması uygulayan firmalara soruşturma açılmasına karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Trendyol neden açılmıyor? 1 Kasım Trendyol çöktü mü? - Haberler

REKABET KURUMU'NDAN ÜÇ E-TİCARET FİRMASINA SORUŞTURMA
Türkiye'nin önde gelen e-ticaret firmalarından Amazon Türkiye, Trendyol ve Hepsiburada hakkında Rekabet Kurumu harekete geçti. Ön araştırmanın sonunda elde edilen bilgi ve bulguların yeterli olduğunu belirten Rekabet Kurumu, üç firma hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

Hepsiburada'da 11.11 günü yaklaşık 2 milyar TL'lik satış gerçekleşti -  Webrazzi

"BULGULAR CİDDİ VE YETERLİ"
Rekabet Kurumu'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un ihlal edilip edilmediğinin tespit edilmesi amacıyla D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret AŞ'ye yönelik yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı. Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 19.10.2023 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; otomatik fiyatlandırma mekanizması uygulayan D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret AŞ, DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret AŞ ve Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi hakkında soruşturma açılmasına, 23-49/940-M sayı ile karar vermiştir. Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun'u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz."

Amazon SPN - ShipEntegra

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç