Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapacak

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuru duyurusu geldi. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapacak

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi sözleşmeli personel alacak.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verildi. 2024 yılının 2. personel alımı ilanına baktığımızda yazılı ve sözlü sınav yapılmadan mülakatsız şekilde personel alımı yapılacağına yer verildi.

Kariyer Kapısı üzerinden yapılan personel alımına baktığımızda başvuruların 24 Haziran ile 8 Temmuz tarihleri arasında alınacağı görülüyor.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak.

2- 2022 yılı KPSS (B) grubu lisans öğrenimi düzeyinde KPSSP3; ön lisans öğrenimi düzeyinde KPSSP93; ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenimi düzeyinde KPSSP94 puan türünden sınava girmiş olmak.

3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4- 657 sayılı Kanun’un 4/B maddesine eklenen “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” şartını sağlıyor olmak.

5- “7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” ile “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yapılmasına Dair Yönetmelik” uyarınca yaptırılacak “güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması” ya da “arşiv araştırması” sonucu olumlu olmak

BAŞVURU

İlana başvurular Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden alınacak. Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç