Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapacak 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapacak 2024

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve en az lise mezunu personel alımı yapılacağına yer verildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapacak 2024

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi personel alımı yapacak.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve en az lise mezunu personel alımı yapılacağına yer verildi. Üniversite tarafından yayımlanan ilana baktığımızda başvuruların internet üzerinden başladığı görülüyor. Bizde bu yazımızda söz konusu personel alım ilanının detaylarına yer verdik. İşte kadrolar ve şartlar.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak.

2022 yılı KPSS (B) grubu lisans öğrenimi düzeyinde KPSSP3; ön lisans öğrenimi düzeyinde KPSSP93; ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenimi düzeyinde KPSSP94 puan türünden sınava girmiş olmak.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

657 sayılı Kanun’un 4/B maddesine eklenen “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi
tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” şartını sağlıyor olmak.

“7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” ile “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yapılmasına Dair Yönetmelik” uyarınca yaptırılacak “güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması” ya da “arşiv araştırması” sonucu olumlu olmak.

BAŞVURU

Başvurular, e-Devlet üzerinden “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet adresi üzerinden 05 Şubat 2024- 19 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. Şahsen başvuru alınmayacak, posta veya diğer yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. İlan Metni İçin TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç