Rahmi Koç: 600 milletvekili çok, işler 200'üyle rahatlıkla hallolur

Rahmi Koç: 600 milletvekili çok, işler 200'üyle rahatlıkla hallolur

Rahmi Koç yaptığı son dakika açıklamasında vekil sayısının çok olduğunu 200 vekilin yeteceğini söyledi.

İş Dünyası 21 Kasım 2023 12:09 3
Rahmi Koç: 600 milletvekili çok, işler 200'üyle rahatlıkla hallolur

Rahmi Koç'tan flaş açıklama: 600 milletvekiline gerek yok 200 yeter.

Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, Oksijen'e dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Koç yaptığı açıklamada Türkiye gündeminin ana başlıklarındna olan istihdama değindi ve dikkat çeken ifadeler kullandı.

Nüfus planlaması ve yönetim konularına dikkat çeken Koç; 1 kişiye iş bulmak için 80 bin dolarlık yatırım yapıldığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Bu kadar nüfusla hareket etmek ve ekonomiyi sağlamlaştırmak zor. Çünkü kendi yarattığımız kaynak kendimize yetmiyor. Muhakkak dışarıdan kaynak icap ediyor. Bugün memlekette işsizlik çok. Bir kişiye iş bulmak için 60 binle 80 bin dolar arasında yatırım icap ediyor. Bu yatırımın gelebilmesi için de altyapının düzenlenip yerine oturtulması lazım"

Rahmi Koç'un fonundan satın alma - Bloomberg HT

200 MİLLETVEKİLİ YETER

Milletvekili sayısının çok olduğunu söyleyen Koç, devlette de 5.5 milyon kişinin çalıştığını, bu sayıların çok olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

"Diyorlar ki, devlette 5.5 milyon kişi çalışıyor. Buna askerler dahil değil. Dolayısıyla 2 milyon kişiyle bu devlet rahatlıkla döner. 600 milletvekili var, 200’üyle rahatlıkla hallolur. O bakımdan nüfus artışı çok önemli.

Bunu rahmetli babamız zamanında görmüş ve Aile Planlaması Vakfı’nı kurmuş. Bunun üzerine bugün çalışılıyor. 5 yıllık, 10 yıllık planlar yapılmalı, onlara uyulmalı. Hangi hükümet gelirse gelsin o bayrağı daha da ileri götürmeli. Ben ikinci yüzyılı böyle görüyorum"

Sizce 200 vekil yeter mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 14 Gün Önce
haklı
Ziyaretçi 16 Gün Önce
200 yeter
Ziyaretçi 16 Gün Önce
vallahi doğru söylüyor, ne işe yarıyor milletvekili anlamıyor ama tonlarca para alıyor. biz emeklilere 7500 veriyor. hakkımı rabbim sorsun onlara
;