PTT'den Dar Gelirli Ailelere Fatura Desteği!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

PTT'den Dar Gelirli Ailelere Fatura Desteği!

PTT tarafından yapılan açıklamada; dar gelirli ailelere elektrik faturası desteği verileceği açıklandı! İşte haberin detayları...

Haberler 30 Eylül 2023 19:04 0
PTT'den Dar Gelirli Ailelere Fatura Desteği!

Elektriğe gelen zam faturaları şişirmeye devam ederken birçok kişi faturasını ödemekte sıkıntı yaşıyor. Bu noktada devreye giren PTT, belirli şartlar karşılığında elektrik faturası yardımı yapıyor.

Elektrik faturası yüksek gelen vatandaşları kapsayan yeni destek programı, milyonlarca vatandaşın yükünü hafifletmeyi amaçlıyor. PTT şubelerinden elektrik desteği alabilecek vatandaşlar, böylelikle bir nebze de olsa rahat nefes alabilecek.

DESTEK MİKTARI DEĞİŞİYOR MU?
Elektrik faturası destekleri hanedeki kişi sayısına göre belirlenmektedir. Bu doğrultuda yapılacak elektrik faturası destekleri şöyle; 1-2 kişilik hanelere yada 75 kWh yani 112,63 TL, 3 kişilik hanelere ayda 100 kWh yani 150,17 TL, 4 kişilik hanelere ayda 125 kWh yani 187,71 TL, 5 ve üzerindeki hanelere ise ayda 150 kWh yani 225,25 TL elektrik faturası yardımı yapılacaktır.

Söz konusu yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşlar kimlik belgesi, mesken tipi elektrik faturası ve kronik hastalığından dolayı tıbbi cihaza bağlı olan hastanın sağlık raporu ile birlikte PTT şubelerine giderek başvurularını yapabilecekler.

Özellikle kronik hastalığından dolayı cihaza bağlı e düzenli sosyal yardım alan aileler ile tıbbi cihaz elektrik sarf desteği bileşeni için ihtiyaç sahibi olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nca belirlenmiş olan haneler destekten yararlanabilecek.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç