PTT İşçi Alımı da Yapacak

PTT İşçi Alımı da Yapacak

PTT bünyesine personel alımı ile birlikte işçi alımı da yapılacağı öğrenildi. İşte işçi alımı için son bilgiler.

Kamu 14.5.2022 09:12 7
PTT İşçi Alımı da Yapacak

PTT personel alımı ile birlikte işçi alımı da bekleniyor.

PTT tarafından dün bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada persone lalımında yönetmelik değişikliği yapıldığına yer verildi. Yayımlanna düzenlemeye baktığımızda personel alımında KPSS şartının aranacağı görüldü. Duyurunun yayımlanmasının ardından binlerce aday, personel alımı ile birlikte işçi alımı olacak mı sorusunu araştırmaya başladı. Biz de finans7.com olarak adaylardan bize sık şekilde gelen bu soruya yanıt vermeye çalıştık.

PTT PERSRONEL ALIMINDA KADROLAR VE KPSS ŞARTI AÇIKLANDI

13 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazete sayısında yayımlanan kararda PTT bünyesine yapılacak personel alımında kadrolara şu şekilde yer verildi:

1.Uzman Yardımcısı

2.Avukat

3.İç Mimar

4. Mimar

5. Şehir Plancısı

6. Mühendis

7.Gişe ve Büro Görevlisi

8.Tekniker

9.Postacı

Yayımlanan açıklamada her kadro için KPSS şartı aranacağına  da yer verildi. Personel alımı detayları , her kadro için istenen mezuniyet şartı için TIKLAYIN

İŞÇİ ALIMI DA BEKLENİYOR

Dün yayımlanan personel alımı ilanının ardından bize en çok sorulan soru , işçi alımının yapılıp yapılmayacağı konusu oldu. Dün yayımlanan yönetmelikte işçi alımı yoktu. Sadece personel alımı için yayımlanan bir düzenlemeydi. 

Ancak edindiğimiz bilgilere göre personel alımı ile birlikte işçi alımı da olacak. Çünkü neden...

3 SENEDİR ALIM YOK

PTT bünyesine 3 senedir ne işçi ne de personel alımı yapılıyor. PTT şubelerinde , uzun süredir personel alımı yapılmamasından dolayı sıkıntılar yaşandığı, personel ve işçi ihtiyacının fazla olduğu açıklandı. Bu nedenle yeni personel laımı ile birlikte işçi alımı da bekleniyor. Söz konusu personel ve işçi alımı için planlamanın başladığı öğrenildi. Yönetmelik düzenlemesi ile hızlanan çalışmanın önümüzdeki günlerde tamamlanması ve personel alımı ilanının en geç Haziran ayı sonuna kadar gelmesi bekleniyor. 

Güvenlik görevlisi, temizlik personeli, bakım onarım personeli, şoför gibi kadrolara yapılması beklenen işçi alımı için ilan yayımlandığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Siz hangi kadroya alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

Finans7.com özel haberidir. İzinsiz, aktif link verilmeden kullanılamaz alıntılanamaz.

Yorumlar (7)

Seç

Ziyaretçi 8 Gün Önce
Alım ne zaman olacak peki bellimi
Ziyaretçi 12 Gün Önce
Kesin isci alimlarida en az lise menu kpss puanli olur ilkokul ortaokul mezunu olan eski hükumluler var bu insanlar is bulamiyor bu insanlar icin de is olanagi saglayin
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Başvuruyu nerden yapacağız arkadaşlar
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Başvuruyu nerden yapacağız arkadaşlar
Ziyaretçi 14 Gün Önce
Nereden yapiyoruz acaba