Prof. Dr. Naci Görür'den Malatya depremi sonrası kritik uyarı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Prof. Dr. Naci Görür'den Malatya depremi sonrası kritik uyarı

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde saat 10.48'de, 4,5 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Naci Görür'den bir son dakika açıklaması geldi.

Haberler 3 Nisan 2024 0
Prof. Dr. Naci Görür'den Malatya depremi sonrası kritik uyarı

Prof. Dr. Naci Görür'den Malatya depremi sonrası kritik uyarı.

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde saat 10.48'de, 4,5 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür'den bir son dakika açıklaması geldi. Görür yaptığı açıklamada "Dikkatli olunmalı" uyarısında bulundu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, merkez üssü Doğanşehir ilçesi olan 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4,7 olarak açıkladı. 

Malatya'daki deprem sonrası Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Doğanşehir-Malatya arasındaki fay zonunun stres transferi stres transferi nedeniyle depremler ürettiğini söyledi. Görür, "Dikkatli olunmalı" uyarısını yaptı.

Görür paylaşımında şunları kaydetti:

"Malatya Küçüklü- Doğanşehir'de Doğanşehir-Sürgü faylarının kesim yöresinde 4,7 büyüklükte sığ bir deprem oldu. Doğanşehir-Malatya arasındaki fay zonu stres transferi nedeniyle zaman zaman küçük depremler üretiyor, dikkatli olunmalıdır. Geçmiş olsun."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç