Prof. Dr. Naci Görür'den 'İstanbul'dan aday gösterilecek' iddialarına yanıt
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Prof. Dr. Naci Görür'den 'İstanbul'dan aday gösterilecek' iddialarına yanıt

Son dakika: İYİ Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ekrem İmamoğlu'nun karşısına Prof. Dr. Naci Görür'ü aday göstereceği iddiasına yanıt geldi.

Haberler 21 Ara 2023 0
Prof. Dr. Naci Görür'den 'İstanbul'dan aday gösterilecek' iddialarına yanıt

Son dakika: Prof. Dr. Naci Görür'den 'İstanbul'dan aday gösterilecek' iddialarına yanıt.

İYİ Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ekrem İmamoğlu'nun karşısına Prof. Dr. Naci Görür'ü aday göstereceği iddiasına yanıt geldi. İddialara ilişkin son dakika açıklamasında bulunan Görür, "Teklifler gelip geçiyor. Ben siyaset üstü bir bilim adamıyım. Asla istemem" dedi.

Duvar'ın haberine göre, Naci Görür, "Eğer siyasete girersem polemik insanı olurum" diyerek olası bir teklifi de kabul etmeyeceğini söyledi.

Naci Görür şöyle konuştu:

"Ben bilim adamıyım. Siyaset üstü kalmak zorundayım. Benim istediğim, sesimin herkese ulaşması. Eğer siyasete girersem, polemik insan olurum. Bir partinin kitlesine ulaşırım. Biz insanları göçük altında o partili, bu partili diye çıkarmıyoruz. Hangi parti ihtiyaç duyarsa bilimsel olarak hizmete hazırız. Ancak siyasetle olmaz.

'Teklif gelse kabul eder misiniz' sorusuna Naci Görür, "Teklifler gelip gidiyor. Seviyorlar. Ancak asla siyaset düşünmüyorum. Siyasete girersem, deprem konusuna verdiğim bunca yılım biter. İnsanlar bilimsel olarak hizmet etmek istiyorum. Ben bir partiye girersem, sadece o partinin tabanına konuşurum" yanıtını verdi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç