POMEM polis alımında mülakat kalkmayacak

POMEM polis alımında mülakat kalkmayacak

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan mülakatların kaldırılması hakkında ilk açıklama geldi.

Polis Alımı 30 Nisan 2023 10:19 0
POMEM polis alımında mülakat kalkmayacak

Mülakatların kaldırılması hakkında açıklama.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir son dakika açıklamasında bulundu. Mülakatların kaldırılması ile ilgili açıklama yapan Bakan Soylu, mülakatların olmasının bir hata olduğu görüşüne katılmadığını, bunun zamanında bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Şimdi değişikliğe giderek mülakatları kaldırdıklarını söyleyerek açıklamasına devam eden Bakan Soylu, "Devletin nitelik işlerinin dışında bu elbette ki yapılabilir, buna itiraz etmiyoruz. Ama dünyanın bütün önemli şirketlerinin tamamında mülakat var. Ama siz devletin nitelikli işlerine adam alacaksanız buna mülakat yapmak zorundasınız. Diyelim ki kaymakamlığın bir arazı var. Birini polis yapıyorsunuz, asabiyeti var. Olabilir mi? Bazı işler var mesela Aselsan'ı ne yapacaksınız? Havelsan'ı ne yapacaksınız? Burada elbette ki hakkaniyeti ve adaleti yedirmeyecek bir şekilde bunu yapabiliriz" dedi.

POLİS ALIMINDA MÜLAKAT DEVAM EDECEK

Bakan Soylu'nun bu açıklamasına bakacak olursak Polis Akademisi Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine polis alımlarının mülakat ile yapılmaya devam edeceği mesajını verdi. Sizce POMEM polis alımında mülakat kaldırılmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

30. DÖNEM POMEM 10 BİN POLİS ALIMI YAPILACAK

Polis Akademisi Başkanlığı 30. dönem POMEM kapsamında 10 bin polis alımı yapacak. Yapılacak alım için başvurular 1 Mayıs tarihinde başlayacak. Başvuru ekranı açıldığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç