Polislerin Temmuz 2024 maaş zammı ne kadar oldu?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Polislerin Temmuz 2024 maaş zammı ne kadar oldu?

Polislerin Temmuz 2024 maaş zammı belli oldu. Peki polisler ne kadar maaş alacak? Temmuz ayında ne kadar para yatacak?

Polis Alımı 3 Tem 2024 10:33 1
Polislerin Temmuz 2024 maaş zammı ne kadar oldu?

Polislerin Temmuz 2024 maaşı ne kadar?

Enflasyon rakamları ile birlikte memur ve emeklilerin Temmuz - Aralık 2024 arasında alacakları maaş zamları da belli oldu. En merak edilen kesim ise polislerin maaşı oldu.

Yılın her günü çalışan polisler, Temmuz ayında ne kadar maaş alacağını merak ederken açıklanan enflasyon rakamlaır ile birlikte kamu personellerinin alacağı maaş zammı da netleşmiş oldu.

Bilindiği üzere sene başında kamu personelleri yüzde 25'lik maaş zammı almıştı. Yüzde 15 toplu sözleşme zammı ve buna ek olarak yüzde 10'luk enflasyon farkı ve refah payı ödemesi alan memurlara Temmuz ayında refah payı ödemesi yapılmayacak. Sadece toplu sözleşmedeki oran ve enflasyon farkının toplanması sonucu çıkacak oran kadar maaş zammı yapılacak.

Polisler ne kadar maaş alıyor?

Polisler mevcut durumda 43 bin 430 lira civarında bir maaş alıyor. Tabi bu, mesai ücretleri ve diğer ek ödemeler eklenmeden oluşan hali. (Polislerin mesai ücreti aldıkları pek görülmez ama biz yine de öyle diyelim :()

Maaş zammı ne kadar?

Açıklanan enflasyon rakamları ile birlikte polislerin güncel maaşı 51 bin 816 TL seviyesinde oldu. Sizce bu maaş yeterli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

En az lise mezunu polis alınacak

En az lise mezunlarından gelecek ay polis alınacak. Polis alımı ilanı geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 18 Gün Önce
Polisin mesai ücreti mi var ilkokul mezunu mu bu haberi yapan