Polis Promosyon Ne Zaman Yatacak? İşte Tarih
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Polis Promosyon Ne Zaman Yatacak? İşte Tarih

Polislerin promosyon ödemeleri hakkında son dakika açıklaması geldi. İşte paraların hesaplara yatacağı tarih.

Bankalar 4 Ekim 2022 12:07 0
Polis Promosyon Ne Zaman Yatacak? İşte Tarih

Polis promosyon ne zaman yatacak?

300 binden fazla polisin beklediği maaş promosyonu hakkında son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada promosyon ödemelerinin ne zaman hesaplara yatacağına yer verildi. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda söz konusu ödemenin ne zaman hesaplara yatacağına yer verdik.

EGM AÇIKLAMASI GELDİ

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından promosyon ödemesi ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Teşkilatımızın maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde 5 yıllık süre için Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalanmıştı. Bahse konu protokol ile tüm personeli kapsayacak şekilde, aylık ödemelerin 300 TL olması ve enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her altı ayda bir memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmişti. Ancak 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir.

Yapılan görüşmeler neticesinde protokol revize edilmiştir. Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27.000 TL ödenmesi karara bağlanmıştır. Yeni protokol 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir. Ayrıca Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi henüz tamamlanmamış olan promosyon protokolleri de iptal edilerek yeni protokole dahil edilecektir.

Vakıfbank dışındaki bankalarla devam eden protokoller ise sözleşmelerin bitiş tarihinde söz konusu yeni protokole dahil olacaktır.

Vakıfbank Yönetim Kuruluna, Vakıfbank Genel Müdürüne ve protokol görüşmelerini gerçekleştiren heyetlere, Türk Polis Teşkilatı adına çok teşekkür ediyoruz."

NE ZAMAN HESAPLARA YATACAK?

Bu açıklamaya bakacak olursak promosyon ödemesinin 1 Kasım 2022 tarihinde hesaplara yatması bekleniyor. Siz hangi ilden promosyon bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından promosyon ödemesinin şehrinizde yatıp yatmadığını yazarak diğer polislerle bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

Kaıdn erkek diğer polislerle bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç