Polis Akademisi'nden POMEM ve PMYO eğitim sonu sınav duyurusu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Polis Akademisi'nden POMEM ve PMYO eğitim sonu sınav duyurusu

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve eğitim sonu sınav duyurusuna yer verildi.

Sınav 14 Şubat 2023 13:37 0
Polis Akademisi'nden POMEM ve PMYO eğitim sonu sınav duyurusu

Son dakika: POMEM ve PMYO eğitim sonu sınav duyurusu geldi.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamadA POMEM ve PMYO eğitim sonu sınav duyurusuna yer verildi. Söz konusu duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Polis Meslek Yüksekokulları Eğitim Öğretim Yönetmeliğinin Eğitim Sonu Sınavı başlıklı 19/A maddesinin 1’inci fıkrasında bulunan “Yüksekokul öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır.” ve Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim Öğretim Yönetmeliğinin Eğitim Sonu Sınavı başlıklı 21’inci maddesinin 1’inci fıkrasında bulunan “POMEM öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır. Yapılacak sınavın usul ve esasları Başkanlıkça belirlenir.” hükümleri amirdir. Amir hükümler gereğince Polis Meslek Yüksekokulu ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden değişik sebeplerle işlemleri tamamlanan öğrenciler (disiplin, sağlık, ders ve sınav işlemleri, mahkeme kararıyla dönen vb.) sınava tabi tutulacaklardır.   
   
Söz konusu öğrencilerin sınavları, 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği, 01 Mart 2023 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Yerleşkesinde PMYO mezunları için saat: 09.30’da, POMEM mezunları için saat: 11.00’de yapılacaktır. 

Yapılacak olan sınava, okul müdürlüklerince kendilerine eğitim sonu sınavına gireceği bildirilen adaylar belirtilen günde ve yerde katılacaklardır.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği’nin 6’ncı maddesi gereği ilan olunur"

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç