Polis Akademisi'nden POMEM Duyurusu: 676 Polis Alınacak İşte 1. Yedek Planlaması

Polis Akademisi'nden POMEM Duyurusu: 676 Polis Alınacak İşte 1. Yedek Planlaması

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve 1. yedek yerleştirme detaylarına yer verildi.

Polis Alımı 28 Tem 2022 16:10 0
Polis Akademisi'nden POMEM Duyurusu: 676 Polis Alınacak İşte 1. Yedek Planlaması

POMEM yedek polis alımı duyurusu geldi.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 28. dönem POMEM 10 bin polis alımı için son dakika açıklaması geldi. Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden yapılan açıklamada 1. yedek yerleştirme duyurusuna yer verildi.

Akademi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"28. Dönem POMEM 1. yedek aday yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.

28. Dönem polis meslek eğitimi için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine planlanan adaylardan kayıt yaptırmayan ve istifa eden adayların yerine, Lisans mezunu 463 erkek, Ön lisans mezunu 117 erkek, Lisans mezunu 75 kadın, Ön lisans mezunu 21 kadın yedek adayın planlaması yapılmıştır.

Bundan sonra yapılacak yedek planlamaları için adayların Başkanlığımız http://www.pa.edu.tr internet sitesini takip etmeleri gerekmektedir. 

Adaylara sonuçlar posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup internetteki resmi sayfamız üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir. 

Tüm adaylara ilanen duyurulur."

KAÇ KİŞİ GİTMEDİ?

Akademi tarafından yapılan açıklamada lisans mezunu 463 erkek, ön lisans mezunu 117 erkek, lisans mezunu 75 kadın ve ön lisans mezunu 21 kadın olmak üzere toplamda 676 aday polis olmaya hak kazandı.

2. YEDEK DUYURUSU DA GELECEK

1. yedek yerleştirmede sıralama gelen adaylar gitmediklerinde yerlerine yeni adaylar çağrılacak. 

2500 POLİS ALIMI BAŞVURU EKRANI

Polis Akademisi 2500 polis alımı yapıyor. İlan şartları ve başvuru ekranı için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç