Polis Akademisi PAEM Sonuçları Açıklandı

Polis Akademisi PAEM Sonuçları Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve PAEM sonuçlarının duyurulduğuna yer verildi.

Sınav 4 Kasım 2022 09:50 0
Polis Akademisi PAEM Sonuçları Açıklandı

Son dakika: PAEM sonuçları açıklandı.

Polis akademisi Başkanlığı bir açıklama yayınladı. Yayınlanan açıklamada PAEM sonuçlarının açıklandığına yer verildii "POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI POLİS AMİRLERİ EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ İLK DERECE AMİRLİK EĞİTİMİ SINAV SONUÇ DUYURUSU" ifadeleri ile yayımlanan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Teşkilatımızın amir ihtiyacını karşılamak amacıyla, 16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Emniyet Mensubu adaylarına yönelik İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınavı yapılmış olup, sınav sonuçları açıklanmıştır.

Adaylar sınav sonuçlarını Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi olan http://www.pa.edu.tr/ adresinden e-devlet şifrelerini girerek öğrenebileceklerdir.

Bu açıklama, Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri uyarınca tebliğ niteliğinde olup, sınav sonuçları hakkında adaylara ayrıca açıklama ve yazılı tebligat yapılmayacaktır. 

Asıl olarak başarılı olan adaylar 09 Kasım 2022 Çarşamba günü en geç saat:24.00’a kadar  PAEM Öğrenci  ve Eğitim İşleri Şube Müdürlüğüne EBYS aracılığıyla veya bizzat gelerek geçici kayıt ön başvurularını Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Yerleşkesine yapacaklardır. (Yurtdışında görevli personel başvurusunu 0312 462 85 33 nolu faks numarasına gönderebilecektir.)

Bununla beraber adaylar yapılacak eğitim ile ilgili diğer duyuruları Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet adresi üzerinden takip ederek öğrenebileceklerdir."

Sonuçlara "https://www.turkiye.gov.tr/polis-akademisi-polis-akademisi-sinav-sonucu-sorgulama" adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Seç