Polis Akademisi 30. dönem POMEM polis alımı yedek duyurusu yayınlandı

Polis Akademisi 30. dönem POMEM polis alımı yedek duyurusu yayınlandı

Polis Akademisi Başkanlığı 30. dönem POMEM polis alımı duyurusunu yayınladı ve yedek yerleştirmeleri yapıldı.

Polis Alımı 9 Kasım 2023 0
Polis Akademisi 30. dönem POMEM polis alımı yedek duyurusu yayınlandı

30. dönem POMEM yedek aday yerleştirme sonuçları açıklandı.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Akademi resmi sayfasından yayınlanan duyuruya baktığımızda 30. dönem POMEM kapsamında yapılan polis alımında istifa eden, sağlıktan elenen ve gelmeyenlerin yerine 2. yedek planlamanın yapıldığına yer verildi.

LİSANS ERKEKTE YEDEK YOK

Yayınlanan 1. yedek duyurusunda olduğu gibi 2. duyuruda da lisans erkek aday çağrılmadı. Bu da lisans erkek alımında herkesin alındığı ve yedek bir yana ASİL sayının bile alınamadığı görülüyor. Yapılan açıklamada 3924 polis kadrosunun boş kaldığı bildirildi.

YEDEK DUYURUSU GELDİ

30. dönem POMEM polis alımı yedek duyurusu şu şekilde:

"30. Dönem POMEM 2. yedek aday planlama sonuçları açıklanmıştır.

30. Dönem polis meslek eğitimi için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine planlanan adaylardan kayıt yaptırmayan ve istifa eden adayların yerine, ön lisans mezunu 21 erkek, lisans mezunu 8 kadın, ön lisans mezunu 4 kadın yedek adayın planlaması yapılmıştır.

Bundan sonra yapılacak yedek planlamaları için adayların Başkanlığımız http://www.pa.edu.tr internet sitesini takip etmeleri gerekmektedir. 

Adaylara sonuçlar posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup internetteki resmi sayfamız üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir. 

Tüm adaylara ilanen duyurulur"

Başvuru sonucunuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

31. DÖNEM POMEM POLİS ALIMI

31. dönem POMEM polis alımı duyurusunun Aralık ayında, en geç Ocak ayında yayınlanması bekleniyor. İlandan bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;