PMYO eğitim sonu sınav sonuçları açıklandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

PMYO eğitim sonu sınav sonuçları açıklandı

PMYO polislik hakkında son dakika açıklaması geldi ve eğitim sonu sınav sonuçlarının açıklandığına yer verildi.

Polis Alımı 12 Haz 2024 0
PMYO eğitim sonu sınav sonuçları açıklandı

Son dakika: PMYO eğitim sonu sınav sonuçları açıklandı.

Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi olan pa.edu.tr adresinden yapılan son dakika açıklamasında 2023 2024 eğitim öğretim yılı PMYO eğitim sonu sınavının 10 ile 11 Haziran 2024 tarihlerinde yapıldığına yer verildi.

"2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PMYO EĞİTİM SONU SINAV SONUÇLARI" başlığı ile yayınlanan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Polis Meslek Yüksekokulları Eğitim Öğretim Yönetmeliğinin Eğitim Sonu Sınavı başlıklı 19/A maddesinin 1’inci fıkrasında bulunan “Yüksekokul öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır.” hükmü amirdir. Amir hüküm gereğince, 2023-2024 eğitim öğretim yılında Polis Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak mezun olan öğrenciler 10-11 Haziran 2024 tarihlerinde mezun oldukları okullarda sınava tabi tutulmuştur. 

Bu kapsamda, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerinde 10-11 Haziran 2024 tarihlerinde sınava katılan öğrencilerin Eğitim Sonu Sınav sonuçları açıklanmıştır"

Sonuçlar içinTıklayın

Kadın erkek ilana başvuracak diğer adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için > TIKLA TAKİP ET

2024 PMYO POLİS ALIMI GELİYOR

Geçen gün yapılan TYT'den sonra Ağustos ayında 2024 yılı PMYO polis alımı yapılacak. Lise mezunlarından yapılacak polis alımına başvurular TYT puanı ile yapılacak. Söz konusu ilana başvurular başladığında haberdar olmak için finans7'yi takipte kalın.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç