PMYO 2500 Polis Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman? İşte Spor Parkur

PMYO 2500 Polis Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman? İşte Spor Parkur

Polis Akademisi PMYO polis alımında mülakat aşamaları ve sonuçları için bekleyiş başladı. Peki PMYO başvuru sonuçları ve spor aşaması ne zaman?

Polis Alımı 5 Ağu 2022 19:43 0
PMYO 2500 Polis Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman? İşte Spor Parkur

PMYO 2500 polis alımı başvuru sonuçları , mülakatları ne zaman?

Polis Akademisi Başkanlığı 2022 yılı PMYO polis alımı başvurusu sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından ilana başvuru yapan on binlerce polis adayı , sonuçların açıklanmasını beklemeye başladı. İlana başvuru yapan adaylar, internet üzerinden PMYO polis alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Spor aşaması, sözlü mülakat ne zaman ? sorularının cevaplarını araştırıyor. Biz de bu yazımızda söz konusu alım hakkında detaylara yer verdik.

SONUÇ TARİHİ BELLİ DEĞİL AMA...

PMYO polis alımı kılavuzunda sonuçların ne zaman açıklanacağı, parkur duyurusunun ne zaman geleceği belirtilmedi. Ancak geçen sene tarihlerine bakılarak bu konuda bir tahmin yürütülebilir. Geçen sene PMYO polislik başvurusu 27 Ağustos'a kadar alınmış ve parkur duyurusu 12 gün sonra, 7 Eylül'de açıklanmıştı. Bu sene 5 Ağustos'ta biden başvurunun ardından sonuçların, spor parkur duyurusunun 15 Ağustos tarihinde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklandığında , parkur duyurusu geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

10 KATI ÇAĞRILACAK

Bu sene PMYO 'da yapılan değişikliğe baktığımızda şu ifadelere yer verildiği görüldü: "Polis Meslek Yüksekokulu Giriş Yönetmeliğinin 7. maddesinin üçüncü fıkrası “ÖSYM tarafından o yıl içinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavında; Bakanlık onayı ile belirlenen puan türü ya da türlerinden ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır. Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için bu hüküm uygulanmaz.” hükmüne istinaden (20.000) erkek ile (5.000) kadın aday olmak üzere toplam (25.000) aday sınav aşamalarına katılmak üzere çağrılacaktır."

Özetle başvuru yapan herkes seçim aşamalarına alınmayacak. TYT puan sıralamasına göre 10 katı aday çağrılacak. Yani 25 bin kişi. Ancak burada sıkıntılı bir durum var. Yüksek puanlılar da başvuru yaptı. Bu adayların kazanması ve iyi bir üniversitede iyi bir başka bölüm kazanma olasılığı yüksek . İyi bir bölüm kazananların da PMYO'dan vazgeçme ihtimali yüksek. Bu nedenle boşta kadro kalabilir.

Sizce 10 katı kuralı kalkmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

PARKUR

Geçen senenin PMYO parkurunu incelemek için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç