Pendik'te muhtar adayının çakarlı konvoyuna ceza
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Pendik'te muhtar adayının çakarlı konvoyuna ceza

Pendik Velibaba Mahallesi'nin muhtar adayı Şükrü Aydemir, çakarlı araçlarla konvoyuyla oy istedi. Pendik Kaymakamlığı konvoydaki usulsüz çakarlı araçlara işlem yapıldığını açıkladı.

Haberler 27 Mart 2024 0
Pendik'te muhtar adayının çakarlı konvoyuna ceza

Muhtar adayının çakarlı konvoyuna ceza.

Pendik Velibaba Mahallesi'nin muhtar adayı Şükrü Aydemir'in çakarlı araçlar ile oy istemesi görüntülerinin ardından Pendik Kaymakamlığı tarafından konvoydaki usulsüz çakarlı araçlara işlem yapıldığını açıkladı.

Velibaba Mahallesi muhtarı ve aynı zamanda muhtar adayı Şükrü Aydemir, çakarlı araçlarla konvoy yaparak cadde ve sokaklarda dolaştı.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından Pendik Kaymakamlığı açıklama yaptı.

"PARA CEZASI UYGULANDI, ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI"

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"Sosyal medya mecralarında paylaşılan görüntülerde, hali hazırda Velibaba Mahallesi muhtarı ve muhtar adayı olan Şükrü Aydemir'in, içerisinde çakar tertibatı da bulunan lüks araçlarla konvoy yaptığı görülmüştür. Emniyet birimlerimizin konuyla ilgili yaptığı uygulama sonucunda; görüntülerde kullanılan araçlardaki çakar tertibatının sonradan usulsüz olarak eklendiği tespit edilmiştir. Söz konusu araçlardaki tertibat sökülerek, araç sahiplerine idari para cezası uygulanmış ve TCK 179/3 (Trafik güvenliğini kasten tehlikeye düşürmek) maddesinden adli işlem başlatılmıştır. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir" 

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç