Pençe Kilit'te PKK'ya ait çok miktarda silah ve mühimmat ele geçirildi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Pençe Kilit'te PKK'ya ait çok miktarda silah ve mühimmat ele geçirildi

MSB'den bir son dakika açıklaması yapıldı ve Irak'ın kuzeyindeki Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde çok miktarda silah, mühimmat ve askeri teçhizat ele geçirildiği bildirildi.

Son Dakika 30 Ara 2023 0
Pençe Kilit'te PKK'ya ait çok miktarda silah ve mühimmat ele geçirildi

Son dakika: Pençe Kilit'te PKK'ya ait çok miktarda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve Irak'ın kuzeyindeki Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde çok miktarda silah, mühimmat ve askeri teçhizat ele geçirildiği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik Pençe-Kilit Operasyonu ile terör inlerine girilmeye devam edildiği belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

Kahraman Mehmetçik, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde terör örgütü PKK’nın inlerine girmeye devam ediyor. Etkisiz hâle getirilen iki teröristten teslim olanın verdiği bilgiler doğrultusunda Komandolarımız, Zap bölgesinde 467 adet kullanılmamış AK-47 piyade tüfeği ile birlikte çok sayıda mühimmat ve askerî teçhizat ele geçirdi. Bu sayı son dönemde tek seferde ele geçirilen en yüksek silah rakamı oldu. Ele geçirilen silah ve mühimmat şu şekilde:

1 adet 7.62 mm PKMS makinalı tüfek, 56 adet RPG-7 antipersonel mühimmatı, 314 adet el bombası, 2 adet PKMS makinalı tüfek yedek namlusu, 146 adet AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 139 adet tahta dipçik, çeşitli yaşam malzemesi ele geçirildi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç