Patronlardan gelir vergisi dilimleri çağrısı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Patronlardan gelir vergisi dilimleri çağrısı

Patronlardan gelir vergisi dilimleri hakkında dikkat çeken çağrı geldi. İşte gelen son dakika açıklaması.

İş Dünyası 13 Ara 2023 0
Patronlardan gelir vergisi dilimleri çağrısı

Hisarcıklıoğlu'ndan gelir vergisi çağrısı geldi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu bir son dakika açıklamasında bulundu. TOBB İkiz Kuleler Kabul Salonu'nda düzenlenen TOBB Sanayi Odaları Konsey Toplantısı'na katılan Hisarcıklıoğlu burada dikkat çeken ifadeler kullandı.

Sanayi odalarının sorunları ve bu sorunların çözümleri için önerilerin görüşüldüğü toplantıda açıklama yapan Hisarcıklıoğlu, bölgede yaşanan savaş ve dünya ekonomilerindeki yavaşlamaya rağmen ülkemizin yüzde 5 civarında bir büyüme olacağını söyledi ve “Özel sektörümüzün dinamik yapısı sayesinde, ortaya çıkan yeni koşullara hızla adapte olabiliyoruz. Bu sayede sanayi üretimini, ticaret hacmini, yatırım harcamalarını, istihdamı ve ihracatı artırmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Sanayide yaşanan sıkıntılara değinerek açıklamasını sürdüren Hisarcıklıoğlu, "Bunları da oda başkanlarımızla takip ediyor ve ilgili makamlara iletiyoruz. Özellikle girdi maliyetlerin artması nedeniyle ihracatta en güçlü olduğumuz tekstil ve konfeksiyon başta olmak üzere rakiplerimize göre bir dizi dezavantajlar yaşıyoruz" dedi.

AB'nin Hindistan ile serbest ticaret anlaşmasında mutabakata varması ve Güney Amerika ile yenibir serbest ticaret anlaşmasına hazırlanmasının, Türkiye'nin AB pazarındaki yerinde riskleri arttırdığını söyleyen Hisarcıklıoğlu, finansmana erişimde yaşanan sorunların ve faizlerin yükselmesinin sanayicileri olumsuz etklediğine dikkatleri çekti.

VERGİ DİLİMLERİ

Gelir vergisi dilimlerine değinerek sözlerini sürdüren Hisarcıklıoğlu, “Gelir vergisi dilimleri yukarıya doğru güncellenerek, çalışanların alım gücü artırılmalı. Çalışma mevzuatımız, maalesef bir türlü reform yapılamayan ve hatta daha kötüye giden tek alan" dedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç