Özgür Özel'den Erken Seçim Mesajı: 'İktidara Geldiğimizde Emekli Maaşlarını Artıracağız!'
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Özgür Özel'den Erken Seçim Mesajı: 'İktidara Geldiğimizde Emekli Maaşlarını Artıracağız!'

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, erken seçim mesajı vererek; iktidar olduklarında emekli maaşlarına zam yapacaklarını açıkladı! İşte haberin detayları...

Özgür Özel'den Erken Seçim Mesajı: 'İktidara Geldiğimizde Emekli Maaşlarını Artıracağız!'

Özgür Özel'den erken seçim mesajı.

CHP lideri Özgür Özel Edirne'de yaptığı konuşmada asgari ücret ve emekli aylıkları üzerinden yaptığı erken seçim çağrısını, "Geçim olmazsa yakında seçim olur" sözleriyle yineledi. İktidara gelmeleri halinde emekli maaşlarını artıracaklarını belirten Özel, "Biz geleceğiz, emekli maaşını önce asgari ücret yapacağız, sonra 1,5 asgari ücret yapacağız." dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Edirne programı kapsamında partisinin İl Başkanlığını ziyaret etti. Parti binası önünde kurulan platformdan vatandaşlara hitap eden Özel, Edirne'de zorlu bir yerel seçim sürecini geride bıraktıklarını ifade ederek, "Zor ve tartışmalı günlerin ardından doğru adayla Edirnelilerin partimize sahip çıkmasının gururunu yaşıyoruz." dedi. Özel, yerel seçimlerde kentteki 2 kişiden 1'inin baba ocağına geldiğini, baba ocağında kucaklaştığını söyledi.

CHP EDİRNE İL BAŞKANLIĞINDA DEVİR TESLİM

Özel, Edirne İl Başkanlığında bir devir teslim yaşandığını belirterek, "İl başkanımız gayretleri, çabalarının vardığı noktada bayrak devir teslimi istedi. Biz de uygun gördük. Önümüzdeki günlerde Edirne'de parti yönetiminde bir tasarrufta bulunacağız. O günden itibaren Edirne'de hep beraber, hem kıymetli başkanımıza hem partimize sahip çıkacağız çünkü önümüzdeki süreç öyle herhangi bir süreç değil. Biz Cumhuriyet'in ikinci yüzyılında girdiğimiz ilk yerel seçimleri 47 yıl sonra birinci parti olarak tamamladık. Şimdi Cumhuriyet'in ikinci yüzyılının ilk genel seçimleri geliyor. Artık yukarıya doğru gidiş başladı, uçağın burnunu aşağı indirmek yok, hep ileriye gideceğiz. Onun için ufak tefek meselelere takılmayacağız. Kusur varsa örteceğiz, tartışmaları bitireceğiz." şeklinde konuştu.

'İKTİDARA GELDİĞİMİZDE EMEKLİ MAAŞLARINI ARTIRACAĞIZ'

CHP Genel Başkanı, iktidara gelmeleri halinde emekli maaşlarını artıracaklarını belirterek, "Emekli maaşı, AK Parti iktidara geldiğinde 1,5 asgari ücret idi. Hiç dokunmasalardı emeklimiz bugün 26 bin lira alacaktı. Biz geleceğiz, önce asgari ücret yapacağız, sonra 1,5 asgari ücret yapacağız." dedi.

'GEÇİM OLMAZSA SEÇİM OLUR'

Geçen hafta emek mitingi yaptıklarını, asgari ücrete enflasyon uyarlaması istediklerini hatırlatan Özel, "Ya asgari ücrete zammı verecekler ya da biz söke söke alacağız. Zammı yaparsanız sorunlar bitmez ama hiç olmazsa birazcık geçim olur ama geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olur." ifadelerini kullandı.

'AVRUPA BİRLİĞİ HEDEFİNİ YENİDEN SAHİPLENİYORUZ'

Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın'ı ziyaret eden Özel, Romanya’nın başkenti Bükreş’te dün düzenlenen Sosyalist Enternasyonal Avrupa Komitesi Toplantısı’na katıldığını belirtti.

Özel, "75 yıl önce kurucusu olduğumuz Avrupa Konseyi ve 60 yıl önce İsmet Paşa zamanında başvuru yaptığımız Avrupa Birliği hedefini yeniden sahipleniyoruz ve ümit ediyoruz ilk seçimden sonra 10 yıl CHP iktidarı olduktan sonra biz yine sıfır atacağız. Ama birileri gibi hem maaşlardan hem fiyatlardan, etiketlerden 6 sıfır atmayacağız. Bir tane sıfır atacağız, maaşlardan sıfır atmadan giderlerden sıfır atacağız. 10 yılın sonunda 10 kat fazla satın alma gücü. CHP'nin hedefi, hayali, umudu, vizyonu budur. Buna inananlar gelecek seçimlerde CHP'nin içinde olacağı Türkiye ittifakının, CHP'nin cumhurbaşkanı adayına oy verecekler ve 10 yılın sonunda 10 kat daha zengin olduklarını görecekler. " dedi.

TARİHİ KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ’NE DESTEK

Ziyarete CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, CHP Edirne milletvekilleri Ahmet Baran Yazgan, Ediz Ün, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer ve parti temsilcileri katıldı.

Konuşmaların ardından Özel, Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın ve milletvekilleriyle birlikte partisinin İl Başkanlığına geçerek İl Başkan Vekili Bahar Elibol ile görüştü.

Daha sonra 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek üzere Sarayiçi Er Meydanı'na geçen Özel, pehlivanlara başarılar diledi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç