Özgür Özel, Erdoğan'la hangi konuları konuşacağını açıkladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Özgür Özel, Erdoğan'la hangi konuları konuşacağını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Özgür Özel, önümüzdeki hafta bir görüşme gerçekleştirecek.

Haberler 27 Nisan 2024 0
Özgür Özel, Erdoğan'la hangi konuları konuşacağını açıkladı

Özgür Özel, Erdoğan'la hangi konuları konuşacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Özgür Özel, önümüzdeki hafta bir görüşme gerçekleştirecek. Görüşme öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Özgür Özel'den bir son dakika açıklaması geldi. Özel yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesinde hangi konuları gündeme getireceğini açıkladı.

Sözcü gazetesine konuşan Özel, emekli maaşları, belediyelere ait borçlar, atanamayan öğretmenler, Can Atalay'ın durumu, Gezi Parkı davası, 1 Mayıs'ta Taksim'in kutlamalara kapatılması ve anayasa değişikliği ile dış politikadaki durumu gündeme getireceğini söyledi.

"MEVCUT ANAYASA'YA UYULMADI"

En düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çekilmesi önerisini ileteceğini anlatan Özel, anayasa değişikliği konusu gündeme geldiğinde ise "Mevcut Anayasa'ya uyulmadı." görüşünü savunacağını anlattı.

"VİZE SORUNU BİRLİKTE ÇÖZÜLMELİ"

"Biz Türkiye'de ana muhalefet partisiyiz ama biz yurtdışında olduğumuzda Türkiye'nin partisiyiz." ifadelerini kullanan Özgür Özel, vize sorununun iktidar ve muhalefetin işbirliğiyle halledilmesi gerektiğini söyledi.

FİLİSTİN HASSASİYETİNİ ANLATACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Filistin konusundaki hassasiyetlerini de anlatacağını söyleyen Özgür Özel, "Filistin için dünyadaki 140 lidere mektup yazdım. Bunların 18'i cumhurbaşkanı ile başbakan. Çok yakında Filistin'e Ramallah'a gideceğim. Azerbaycan'a gideceğim." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç