Özgür Demirtaş'tan Enflasyon Yorumu: 'Enflasyonu Olan Para Birimi Kumbaraya Atılmaz'
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Özgür Demirtaş'tan Enflasyon Yorumu: 'Enflasyonu Olan Para Birimi Kumbaraya Atılmaz'

Ekonomi yorumları ile sık sık gündeme gelen Özgür Demirtaş 'enflasyonu' tarif ettiği videosunda çok çarpıcı bir öneride bulundu.

Finans Magazin 6 Ekim 2022 21:08 0
Özgür Demirtaş'tan Enflasyon Yorumu: 'Enflasyonu Olan Para Birimi Kumbaraya Atılmaz'

Ekonomi yorumları ile sık sık gündeme gelen Özgür Demirtaş 'enflasyonu' tarif ettiği videosunda çok çarpıcı bir öneride bulundu. Özgür Demirtaş, "Enflasyonu olan para birimi kumbaraya atılmaz kardeşim." dedi.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş enflasyona ilişkin açıklamalarda bulundu. TÜİK’e göre, Türkiye’de yıllık enflasyon oranı %83.45 iken ENAG’a göre yıllık enflasyon oranı %186.27 olarak kayıtlar geçmiş durumda.

Ülkemizde artan enflasyona ilişkin bir yorumda bulunan Ekonomist Özgür Demirtaş vatandaşa tavsiyede bulundu. Demirtaş, “Enflasyonu olan para birimi kumbaraya atılmaz.” dedi.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın enflasyona ilişkin kısa yorumu şöyle:

“Enflasyonu olan para birimi kumbaraya atılmaz kardeşim. Çünkü kumbaraya attığınız her bir para birimi yani enflasyonu varsa Türk Lirası gibi her saniye değerini kaybediyor. Yani şakayla karışık şöyle söyleyeyim; kumbaraya o parayı atmak yerine her ay 152 lira, kalkıp o 152 lirayla çamaşır suyu alsanız, evinizde de bir tane oda varsa o çamaşır sularını oraya koysanız, bu arada niye çamaşır suyu diyorum, niye gıda ürünü demiyorum? Çünkü gıda ürünleri bozuluyor. Hani çamaşır suyunun bozulmayacağını varsayalım. Emin olun 7 yıl sonra o biriktirdiğiniz çamaşır sularını 12 bin 800 liradan çok çok daha fazla satarsınız. Dediğim gibi, çünkü enflasyon.”

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç