Özgür Demirtaş'tan Borsa Tepkisi: Çok Üzgünüm!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Özgür Demirtaş'tan Borsa Tepkisi: Çok Üzgünüm!

Türkiye'nin en ünlü ekonomisti olan Özgür Demirtaş, borsanın düşüşüyle ilgili tepkilerini yayınladı! İşte Özgür Demirtaş'ın açıklamaları...

Borsa 27 Ara 2023 0
Özgür Demirtaş'tan Borsa Tepkisi: Çok Üzgünüm!

Borsa İstanbul'da son günlerde yaşanan düşüşler özellikle küçük yatırımcıyı büyük zarara soktu. Konu hakkında tepkisini dile getiren Prof. Dr. Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Çok üzgünüm gerçekten" ifadeleriyle uyarılarda bulundu.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, yılın son günlerinde zarar eden küük yatırımcıları sosyal medya hesabından uyardı.

Borsa Nedir? - MediaClick

Demirtaş, endeksteki kayıplar ile alakalı açıklamasında, "Küçük yatırımcı böyle durumlarda panik ile hareket eder. Para kaybeden insanlar için çok üzgünüm gerçekten. Lütfen kimseden yatırım tavsiyesi almayın. Bütün paranızı tek bir enstrümana yatırmayın. Panik yapmayın" dedi.

'ZARAR ETTİ İNSANLAR, YAZIK DEĞİL Mİ?'
Küçük yatırımcı ile alakalı açıklamalarını ise Demirtaş şu şekilde devam ettirdi:

"Twitter'da bir sürü Borsa hesabı var. Hepsi demiyorum ama bir kısmı, Borsa İstanbul'daki Küçük Yatırımcıların halini söylediğim zaman, Yok En dipte söyledi, Yok ters indikatör vs vs diyorlar.

Borsa İstanbul A.Ş.

Çıkarları var. Kendileri Maldalar. Kimse Satmasın. Malları yükselsin istiyorlar. Bu Vicdani açıdan sorunlu bir durum.

Evet Borsa bundan sonra Yükselebilir de. AMA Kardeşim Adı üstünde Küçük Yatırımcı, Panik yapan Yatırımcı. Borsa böyle düşünce satan yatırımcı...

8 Milyon tane ufacık yatırımcıyı Borsaya çektiniz. Aldırdınız sonra panikle aşağıdan sattırdınız. Zarar etti insanlar. Yazık Değil mi? Günah Değil mi? Haksız mıyım? Allah aşkına Haksız mıyım?"

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç