Özgür Demirtaş'tan asgari ücret zammı için ilk yorum geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Özgür Demirtaş'tan asgari ücret zammı için ilk yorum geldi

Özgür Demirtaş bir son dakika açıklamasında bulundu. Demirtaş yaptığı açıklamada asgari ücret zammına değindi. İşte detaylar...

Finans Magazin 27 Ara 2023 0
Özgür Demirtaş'tan asgari ücret zammı için ilk yorum geldi

Özgür Demirtaş'tan asgari ücret zammı hakkında ilk yorum geldi.

Asgari ücret zammının açıklanmasının ardından ünlü Ekonomist Özgür Demirtaş'tan bir son dakika açıklaması geldi. Demirtaş yaptığı açıklamada "Yaptığım hesaplara göre Nisan Ayı gibi açıklanan ücret Açlık Sınırının (4 kişilik ailenin mutfak masrafı) altına düşecek." dedi.

ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLDU?

Asgari ücrete zam bugün Bakan Işıkhan tarafından açıklandı. Bakan Vedat Işıkhan yaptığı açıklamada,

"Asgari Ücret Tespit Komisyonumuz yeni asgari ücretin çalışmalarını tamamladı. Komisyonun hedefi tüm tarafların istediği şekilde sınırı belirlemektir. İşçi ve iş veren tarafında bir hakem rolü üstlendik. Süreçte olumlu yaklaşım gösteren tüm paydaşlara teşekkür ederim.

Burada bir asgari ücret alt sınırı belirlemenin yanı sıra, sorunların çözümü için yapıcı yaklaşım gösterilmesinin olumlu bulduğumu söylemek istiyorum. İlgili bakanlıklarımıza ve tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a da teşekkür ederiz.

Belirlenen yeni miktarın tüm vatandaşlarımızı memnun edeceğine inanıyorum. Asgari ücret, 1 Ocak 2024'ten geçerli olmak üzere, 700 lirası asgari ücret desteği olmak üzere net 17 bin 2 lira olarak belirlendi. Yüzde 49 artış yapmış oldu.

Yeni asgari ücretin hayılı olmasını diliyorum." dedi.

ÖZGÜR DEMİRTAŞ'TAN İLK YORUM GELDİ

Ünlü Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş asgari ücret hakkında ilk yorumunu yaptı. Demirtaş yaptığı açıklamada asgari ücretin Nisan ayında açlık sınırının altına gerileyeceğini söyleyerek şu değerlendirmede bulundu:

"Asgari Ücret Açıklandı.

Yaptığım hesaplara göre Nisan Ayı gibi açıklanan ücret Açlık Sınırının (4 kişilik ailenin mutfak masrafı) altına düşecek.

İşte bu yüzden enflasyon ile mücadele çok önemli."

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç