Özgür Demirtaş'ı Sinirlendiren Dolar Sorusu: 'Sadece Bir Yılda İkiye Katladı...'
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Özgür Demirtaş'ı Sinirlendiren Dolar Sorusu: 'Sadece Bir Yılda İkiye Katladı...'

Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ a Merkez Bankası’nın faiz indirimine rağmen dolar neden yükselmiyor sorusu soruldu.

Finans Magazin 20 Ekim 2022 18:51 0
Özgür Demirtaş'ı Sinirlendiren Dolar Sorusu: 'Sadece Bir Yılda İkiye Katladı...'

Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ a Merkez Bankası’nın faiz indirimine rağmen dolar neden yükselmiyor sorusu soruldu. Bakın Özgür Demirtaş ne cevap verdi...

Prof. Dr. Özgür Demirtaş kendisini Merkez Bankası ve dolar kuru üzerinden eleştiren bir sosyal kullanıcısına “Ben senin yerinde olsam son 13 yılda Dolar/TL nin 12 kat artmasından utanırım da bu soruyu sormam ama işte sen Utanmamışsın…” diye cevap verdi.

"DOLAR 12 KAT ARTTI BEN OLSAM UTANIRIM"

Dr. Ömer Turan isimli bir kişi Demirtaş’a Twitter üzerinden “Asrın ekonomisti, Türkiye’nin umudu çok değerli Özgür Demirtaş hocama küçücük ufacık minnacık bir sorum var; Merkez Bankası siz dahil bütün ekonomistlerin itirazına rağmen aylardır faiz düşürüyor. Dolar aylardır sabit. Oysa bize tam tersi olacağı söylenmişti. Why?” sorusunu sordu.

Bunu üzerine Demirtaş şunları yazdı:

"Asrın Hiçbir şeyi, Dünyaca bilinmeyen, Türkiye’nin de öylesine bir … Ömer beye yanıt vereyim. Dolar/TL Son 13 yılda %1150 arttı. Sadece bir yılda ikiye katladı. Ben ilk uyarılarımı yaptığımda Dolar/TL 2 seviyesindeydi, şimdi DOKUZ katı.

Bal gibi biliyor MERKEZ BANKASI swap hariç rezervlerinin (EKSİ bak Ömer anlamazsın bir daha yazayım EKSİ-EKSİ, Eksi Ömer Eksi) Eksi 59 Milyar Dolar olduğunu.

Ben senin yerinde olsam son 13 yılda Dolar/TL nin 12 kat artmasından utanırım da bu soruyu sormam ama işte sen Utanmamışsın…"

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç