Özel Sektör ve Asgari Ücretlilere 1000 TL Elektrik ve Doğalgaz Fatura Desteği Ödemeleri Başladı (Başvurusu Nasıl?)

Özel Sektör ve Asgari Ücretlilere 1000 TL Elektrik ve Doğalgaz Fatura Desteği Ödemeleri Başladı (Başvurusu Nasıl?)

Son dakika haberi: Özel Sektör çalışanlarına ve asgari ücretlilere 1000 TL fatura desteği ödemeleri başladı.

Ekonomi 19 Kasım 2022 11:19 2
Özel Sektör ve Asgari Ücretlilere 1000 TL Elektrik ve Doğalgaz Fatura Desteği Ödemeleri Başladı (Başvurusu Nasıl?)

Özel sektör çalışanlarına , asgari ücretlilere 1000 TL elektrik ve doğalgaz faturası yardımı veriliyor.

Özel sektör çalışanlarına, asgari ücretlilere fatura yardımı ödemeleri başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen haftalarda kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamada verdiği fatura desteği için ödemeler yapılmaya başlandı. Kış aylarının gelmesi ile birlikte artan elektrik ve doğalgaz faturalarının , işçilerin üzerinde oluşturacağı yükü hafifletmek için atılan adımda ödeme günleri geldi.

CUMHURBAŞKANI NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısından sonra söz konusu ödeme ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bir diğer müjdemiz çalışanlara yapılacak elektrik ve doğal gaz ödemelerinden vergi ve prim yükünün kaldırılmasıyla ilgilidir. İşverenlerin 2023 Nisan ayı sonuna kadar çalışanlarına yapacakları elektrik, doğal gaz, ısınma gideri desteklerinin bin liraya kadar olan kısmını hem gelir vergisinden hem de sigorta prim kesintisinden muaf tutuyoruz” diyen Erdoğan, “Yurt dışında inşaat, bakım, onarım gibi işleri teknik hizmetlerinde çalıştıran işletmelerimiz bu kişiler için gelir vergisi ödemeyecekler. Bu uygulamayla amacımız yurt dışında inşaat yapan firmalarımızın kendi vatandaşlarımızı istihdam etmelerini desteklemektir. Bu yeniliklerin çalışanlarımıza, iş insanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” demişti.

ÖDEMELER BAŞLADI

Çalışanlara yapılacak 1000 TL'lik fatura desteği için ödemeler başladı. Ödemeler işverenler tarafından vatandaşların maaşına ek olarak yapılacak. Yaplacak bu ödemeleri işverenler vergiden düşecek. Yani işveren, devlete vereceği vergi yerine çalışanına 1000 TL'lik fatura desteği verecek.

BAŞVURU NASIL OLACAK?

Başvuruya ilişkin bir başvuru ekranı yok. Ödemeler işverenler tarafından yapılacağı için çalışanın bu durumu işverene iletmesi gerekmektedir.

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 19 Gün Önce
Aynen aynen iş verende, işçisini düşünüyor du zaten sabah akşam 😓Nasıl daha fazla çalıştırırım diye.
Ziyaretçi 19 Gün Önce
Isveren de cebine indirecek