Oyak nema oranından sadece Oyak yönetimi memnun
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Oyak nema oranından sadece Oyak yönetimi memnun

Oyak nema oranının açıklanmasından sonra ilk açıklama geldi ve nema oranının iyi olduğuna yer verildi.

Finans Magazin 26 Mayıs 2024 0
Oyak nema oranından sadece Oyak yönetimi memnun

Nema sonrası OYAK'tan ilk açıklama geldi.

Oyak 2023 yılı nema oranının açıklanmasından sorna Oyak'tan son dakiak açıklaması geldi. Gelen açıklamada OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, nemanın yüksek ornada açıklandığını ve enflasyondan fazla getiri sağladığını söyledi.

Erdem yapıtğı açıklamada Oyak nema oranı için övündü ve şu ifadeleri kullandı:

"Miras aldığımız ve önemli kazanımlarla bugüne taşıdığımız şanlı Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına adım atarken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hiçbir şeye ihtiyacımız yok. İhtiyacımız olan tek şey çalışmak’ düsturu geleceğe uzanan yolda hep kılavuzumuz olacak. 1961’de kurulan OYAK, Türkiye’nin en başarılı tamamlayıcı mesleki emeklilik fonu olarak 62 yıl boyunca hep çalışmış, üretmiş ve paylaşmıştır. Bugün OYAK, inşa ettiği dayanıklı yapının sunduğu çeviklik, esneklik, ölçek ve güç ile bu süre zarfında yurt içi ve yurt dışı piyasaların meydan okumalarını başarıyla yönetmiş, riskleri doğru öngörmüş, fırsatları katma değer üretimini pekiştirmek için ustaca kullanmıştır. OYAK, atılımlarıyla misyonuna hizmet ediyor, üye varlıklarını sürekli geliştirerek refah seviyelerini koruyor. OYAK, altı kıtadaki faaliyetleri ile ülkemize 2023 yılında da katma değer üretmeyi sürdürdü. Faaliyet alanlarımızın tamamını etkileyen en önemli riskler; küresel enflasyon dalgası ve çevre coğrafyamızda yaşanan jeopolitik olumsuzluklar oldu. Kurumumuz, uyguladığı proaktif portföy yönetim stratejisinin doğruluğunu gördü, faaliyet gösterdiği iş kollarının tamamında hedeflerini gerçekleştirirken güçlü ve sürdürülebilir büyümesini korudu”

Nema hakkında açıklama yapan Erdem, "Bu sonuç; OYAK ve OYAK Grubu Şirketlerinde yüksek aidiyet, tutku ve özveri ile görevlerini icra eden 38 bini aşkın çalışanımızın yanı sıra stratejik atılımlarımızın hayata geçmesinde rolü olan yönetim ekiplerimizin değerli katkıları ile elde edildi. 2023’ün istisnai piyasa koşullarında sağlanan bu oranın tüm üyelerimize hayırlı olmasını ve sürdürülebilir şekilde tekrarını dilerim. 2023 yılında üyelerimize sunduğumuz hizmetleri geliştirmek ve sağlanan faydaları güçlendirmek için çalışmalarımıza aralıksız devam ederek hep daha fazlasını yapmayı hedefledik. Özetle; altı kıtada faaliyet gösteren, öz kaynağı 10 milyar doları aşan küresel bir Grup olarak özgüvenle ve kararlılıkla çalıştık. Çalışmamızın özünde ise her zamanki gibi 470 bini aşkın üyemize karşı duyduğumuz sorumluluk duygusu yer almaktadır" dedi.

OYAK ÜYELERİ SEVMEDİ

İnternet üzerinden yorum yapan vatandaşlar, Oyak'ın açıkladığı nema oranının düşüklüğünden şikayet etti. Yüzde 77.1'lik oranın yükseltilmesi isteniyor. Sizce Oyak nema oranı kaç olmalı? Siz memnun musunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç