ÖTV'siz Dacia Duster'ın Fiyat Listesi Açıklandı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

ÖTV'siz Dacia Duster'ın Fiyat Listesi Açıklandı!

ÖTV muafiyeti olan kişilere Dacia Duster'ın ÖTV'siz fiyatı açıklandı! İşte ÖTV'siz Duster'ın fiyat listesi ve detaylar...

Fiyat Listesi 6 Mart 2024 0
ÖTV'siz Dacia Duster'ın Fiyat Listesi Açıklandı!

Sıfır kilometre otomobil fiyatları yükselince ÖTV muafiyetli satışlara olan ilgi oldukça yükseldi. ÖTV muafiyeti hakkı olanlar için firmalar özel kampanyalar düzenlerken araç satış rakamlarının önemli bir kısmını bu şekilde yapılan satışlar oluşturuyor. ÖTV muafiyet hakkı ile sıfır kilometre otomobil satışlarına yönelik tüm ayrıntılar da merak konusu oluyor. Bu şekilde kimlerin ucuz fiyata sıfır otomobil satın alma hakları var?

ÖTV’SİZ SATIŞLAR NASIL YAPILIYOR?

ÖTV muafiyeti ile sıfır kilometre otomobil satışı için uygulanan kurallar netleşti. Araç satın alacakların bu hakka sahip olabilmeleri öyle hiç de kolay değil. Otomobilden alınan ÖTV’nin devletin en önemli vergi kalemi olmasından dolayı bu hak kolay kolay verilmiyor. Bu hakka sahip olabilmek için kişilerin yüzde 90 ve üzerinde engelli olmaları gerekiyor. Bu koşulu yerine getirenler için otomobil satışları oldukça avantajlı olabiliyor.

ÖTV muafiyeti ile otomobil satın alırken ve aldıktan sonra da bazı katı kurallar uygulanıyor. Bu şekilde sıfır kilometre otomobil yüzde 40’lık indirim ile satın alındığında bu araçlar istenildiği gibi satılamıyor. Herhangi bir satış yasağı uygulanmıyor ancak bunun bir rant kapısı yapılmaması için 5 yıl boyunca bu araçlar satılırsa devlet muaf olunan ÖTV’nin ödenmesini istiyor. Bu da hiç cazip olmayacağı için araçlar 5 yıl süreyle satılmıyor. ÖTV muafiyeti ile sıfır kilometre otomobil satın alma hakkı bir vatandaşa 5 yılda bir defa verilebiliyor.

DACİA DUSTER ÖTV’SİZ FİYAT AÇIKLANDI

Türkiye’de en çok satılan SUV model araçlar arasında yer alan Dacia Duster için ÖTV’siz yeni fiyat da belli oldu. Dacia Duster şu anda liste fiyatından 1.132.900 TL’ye satılıyor. ÖTV muafiyeti devreye girdiğinde ise bu aracın fiyatı 676.000 TL’ye düşüyor. Bu fiyat avantajı ile ÖTV’siz Dacia Duster satışları yapılıyor.

Tüm araba kampanyalarından anında haberdar olmak için ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç