Otomobil Devi Dacia 'nın Logosu Değişti!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Otomobil Devi Dacia 'nın Logosu Değişti!

Paris Otomobil Fuarında Dacia logosunu değiştirip, tüm modellerini makyajladı. 

Taşıt 24 Ekim 2022 23:20 0
Otomobil Devi Dacia 'nın Logosu Değişti!

Paris Otomobil Fuarında Dacia logosunu değiştirip, tüm modellerini makyajladı. 

Teknolojioku'nun haberine göre, 6 gün süren Paris Otomobil Fuarı'nda yeni Dacia logosu ile güncellenen ve ülkemizde de en çok satanlar arasında yer alan tüm modellerin makajlı tasarımları dikkat çekti. Yeni Dacia logosu üzerinde dikkatleri çeken ilk detay gümüş arka plan tamamen ortadan kalkması oluyor. Ülkemizde de 2023 modelleriyle birlikte göreceğimiz bu yeni tasarım markanın elektrikli araçlara geçişini temsil ediyor.

Paris Otomobil Fuarı'nda Dacia tarafından sergilenen modellerde ilk olarak Avrupa'da satışa sunulacak tamamen elektrikli ve uygun fiyatı ile öne çıkmayı hedefleyen Spring'i görüyoruz.

Otomobilin en belirhin özelliği elektrikli ve uygun fiyatlı oluşu. Fiyatı 21 bin 300 euro yani ülkemize gelecek olursa vergiler hariç 390 bin TL.

TÜRKİYE SATIŞ FİYATI BELLİ OLDU

Yeni vergi düzenlemesi ile fiyatı 700 bin TL altında kalacağı için yüzde 10'luk ÖTV dilimini hedefliyor. Bu durumda yüzde 10 ÖTV ve yüzde 18 KDV uygulandıktan sonra 506 bin 775 bin TL fiyat elde ediliyor. Ancak eğer gelecek olursa 500 bin TL seviyesinin altında tutulacaktır.

Fuar alanında Spring'in hemen yan tarafında ise Türkiye'de en çok satan otomobiller arasında yer aldığı için isimlerini herkesin bildiği fakat yeni ön panjur ve logo tasarımını kullanan makyajlı halini ilk kez gördüğümüz Dacia Sandero ve Logan modelleri yer alıyor.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç