ÖSYM'den son dakika: KPSS, YKS, DGS ve ALES'te değişiklik
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

ÖSYM'den son dakika: KPSS, YKS, DGS ve ALES'te değişiklik

Son dakika haberi geldi. Gelen haberde ÖSYM, merkezi sınavlarda soruların artık yapay zeka ile oluşturulacağını söyledi.

Sınav 13 Şubat 2024 0
ÖSYM'den son dakika: KPSS, YKS, DGS ve ALES'te değişiklik

KPSS, YKS, DGS, ALES'te yeni dönem: Sorular artık yapay zeka ile yapılacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy bir son dakika açıklamasında bulundu. Ersoy yaptığı açıklamada ÖSYM'nin yaptığı son düzenlemeleri ve çalışmalara değindi.

Ersoy yaptığı açıklamada yu sene yapılacak sınav uygulamaları ve yeni projelerin değerlendirildiği Genel İstişare ve Eğitim Toplantısında projeleri duyurdu.

Yapılan açıklamada ÖSYM Başkanı Ersoy, çalışmaların temelini adayların oluşturduğuna işaret etti ve en verimli ölçmenin sağlanması, yerleştirmenin en doğru ve uygun şekilde yapılması için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

DAHA FAZLA SINAV İNTERNET ORTAMINDA YAPILACAK

Dijital tabanlı sınav uygulamalarının her geçen gün daha da artacağını söyleyen Ersoy, E-YDS'lerin yanı sıra artık STS Eczacılık ve 2023 Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nı dijital ortamda gerçekleştirdiklerini söyledi.

Dijital sınavlarla ilgili Ersoy, "İlerleyen süreçte dijital ortamda gerçekleştirdiğimiz yeni sınavlarımız da olacak. Kağıt tabanlı sınavlardan dijital tabanlı uygulamalara geçiş noktasında çalışmalarımız devam edecek. Dijital uygulamalar beraberinde hem tasarrufu getirecek hem de adaylara sınav sonuçlarını çok daha hızlı kullanma imkanı sunacak" dedi.

KPSS-YKS-DGS-ALES'TE YENİ DÖNEM: SORULAR YAPAY ZEKA İLE

ÖSYM uygulamalarında yapay zekanın artık aktif şekilde kullanılacağını söyleyen Ersoy, "Ekibimizde yapay zeka uzmanları var. Bu hocalarımızdan en verimli şekilde faydalanmayı hedefliyoruz. Bu alanda çalışmalarımızı başlattık. Atacağımız bu adım, tüm kurumların sınav süreçlerinde çok daha etkili koordinasyon kurmasını sağlayacak. Yapay zeka ile soru üreteceğiz, değerlendirmeler yapacağız ve bu alanda çok önemli bir başlangıç olacak. Sınavları çok daha verimli ortamlarda gerçekleştirmemize büyük katkı sağlayacak. Yapay zekadan faydalanırken insan faktörünü de göz ardı etmeyeceğiz, makine ile insan dengesini koruyacağız" ifadelerini kullandı.

Kadın erkek adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişinde bulunmak için >  TIKLA TAKİP ET

Kaynak: Finans7

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç